Jesteśmy członkami klubu szkół UNICEF od października 2020 Regulamin Klubu Szkół UNICEF Nasze działania w Klubie

Jesteśmy członkami klubu szkół UNICEF od października 2020

DRODZY UCZNIOWIE, miło nam poinformować  o tym, że dołączyliśmy do Klubu Szkół UNICEF.

W naszej szkole powołany został Klub Młodych UNICEF do którego należą obecnie uczennice z samorządu uczniowskiego: Karolina Seweryn, Julka Kowalska, Gabrysia Klupa i Magda Substelna.

Dziewczyny, wraz z opiekunami samorządu uczniowskiego, na bieżąco będą informować Was o aktualnych akcjach  organizowanych na terenie szkoły na rzecz UNICEF. W tym celu powstał kącik klubu UNICEF (obok gazetki samorządu uczniowskiego). Tam znajdziecie aktualne wydarzenia, informacje i regulamin.

Zachęcamy już dziś do włączenia się w pierwszą akcję: Wyobraź sobie świat po pandemii!

Zapoznajcie się z historiami młodych osób z całego świata, przeczytajcie je (znajdziecie je w Kąciku UNICEF), a następnie w wybranej przez siebie formie: opowiadania, nagrania wideo czy pracy artystycznej, prezentacji (wg uznania) przedstawcie swoje pomysły na temat lepszej, poCOVIDowej rzeczywistości.

Nie jest to konkurs, ale jest to moment, w którym macie możliwość wyrażenia swojego zdania, pokazania, że jesteście, że Wasz głos jest ważny. Postaramy się Wasz głos pokazać i udostępnić.

Zachęcamy do  obejrzenia  filmu, przedstawiającego dzień z życia dziewczynki w obozie dla uchodźców w Adenie w Jemenie podczas pandemii koronawirusa:

Następnie zastanówcie się, z jakimi problemami podczas epidemii borykają się osoby przebywające w obozach dla uchodźców czy mieszkające w krajach dotkniętych katastrofami naturalnymi lub konfliktami zbrojnymi. Czy mieszkańcom krajów rozwijających się łatwiej jest walczyć ze skutkami epidemii czy może trudniej? Dlaczego tak uważacie?

Czekamy na Wasze wrażenia i przemyślenia związane z tym trudnym czasem.

NOWE DZIAŁANIA PODEJMOWANE W RAMACH KLUBU SZKÓŁ UNICEF BĘDĄ ZAMIESZCZANE Z ZAKŁADCE "NASZE DZIAŁANIA W KLUBIE"