KONEWNCJA O PRAWACH DZIECKA

20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, to okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Samorząd z tej okazji przygotował gazetkę szkolną, która przedstawia prawa i oczywiście pamiętaliśmy o kolorze niebieskim jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.