Oferta zajęć pozalekcyjnych

SZACHY

W naszej szkole prowadzone są zajęcia z nauki gry w szachy. Instruktorzy gwarantują grupę dla początkująych, profesjonalne materiały do nauki opracowane przez najlepszych szachistów, możliwość zdobywania kategorii szachowych, turnieje szachowe, naukrę na profesjonalnym sprzęcie oraz przede wszystkim dobrą zabawę.

"Główny cel klubu to nauka logicznego i strategicznego myślenia dzieci i młodzieży, poprzez naukę gry w szachy. W oparciu o wieloletnie doświadczenie i za pomocą profesjonalnych materiałów szachowych instruktorzy „Szachownicy” uczą dzieci „Królewskiej Gry” w szkołach, przedszkolach i placówkach na terenie Gminy Kłaj, Gminy Gdów, Gminy Bochnia, a także na terenach miasta Kraków. Jako początki naszej działalności przyjmuje się rok 2014 w którym rozpoczęły się pierwsze zajęcia szachowe na terenie Gminy Kłaj. Gościem specjalnym na pierwszym szachowym spotkaniu był arcymistrz Władimir Szyszkin z Rosji. W 2017 roku powstała sekcja szachowa „Szachownica”, która została utworzona przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kłaj. Klub zarejestrowany został oficjalnie w dniu 21.01.2020 roku, a równie ważną datę uznaje się 09.10.2020, wtedy „Szachownica Kłaj” otrzymała licencję Polskiego Związku Szachowego ."

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godzinie 14:15 na sali widowiskowej.