Deklaracja dostępności

Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi w Książnicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie ma zastosowanie do strony internetowej Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Książnicach: http://spksiaznice.edupage.org

Data publikacji strony internetowej: 27.10.2010 r.

Data ostatniej istotnej aktualizacji strony internetowej 04.03.2024 r.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• część plików nie jest dostępna cyfrowo,
  • brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów,
  • brak wyszukiwarki artykułów,
  • filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
  • formularz kontaktowy nie posiada dowiązanych etykiet tekstowych.

Wyłączenia

• mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności,
  • dokumenty opublikowane przed 23 września 2018 r.

Zgodność ze standardami

Strona wykorzystuje częściowo następujące rozwiązania: WCAG 2.1 (walidacja przeprowadzona 15.12.2020)

Kompatybilność

Serwis jest częściowo rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych.

Obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy samej klawiatury, jak i myszki.

Wygląd i nawigacja

Na stronie brak jest narzędzia pozwalającego na dobranie dogodnego kontrastu i czytelności czcionek. Odpowiednią wielkość czcionki można osiągnąć za pomocą skrótów klawiaturowych (ctrl + „+” lub ctrl + „-” ).

Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogłyby wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników

Data sporządzenia deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Oświadczenie sporządzono dnia 21 grudnia 2020 r.

Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia 04.03.2024 r.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Mateusz Dylawerski, e-mail: sekretariat@spksiaznice.pl. Kontaktować można się również dzwoniąc pod numer telefonu: 12 251 92 62. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury odwoławczej

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu.

Żądanie powinno zawierać:

• dane osoby zgłaszającej żądanie,
  • wskazanie, o którą stronę internetową lub jej element chodzi,
  • wskazanie sposobu kontaktu,
  • określenie dogodnego sposobu przedstawienia informacji w innej alternatywnej formie.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.

Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Budynek, w którym mieści się Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi znajduje się w miejscowości Książnice pod numerem 191.

Teren placówki jest ogrodzony – posiada 1 wjazd i 1 wejście. Wjazd i wejście na teren placówki znajdują się na tym samym poziomie co ulica i chodnik. Budynek szkoły posiada 3 wejścia oraz dodatkowe dwa wejścia/wyjścia pełniące rolę wyjść ewakuacyjnych z sali gimnastycznej. Budynek nie jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Przy wejściach do budynku znajdują się schody. W budynku brak windy ani innego urządzenia umożliwiającego poruszanie się osobom z niepełnosprawnością ruchową. Wyjścia ewakuacyjne z sali gimnastycznej znajdują się na poziomie podłoża bez barier w postaci schodów, jednak rodzaj podłoża przed wyjściami ewakuacyjnymi (trawnik) w znacznym stopniu utrudnia poruszanie się osobom na wózku inwalidzkim.

W budynku szkoły:

• nie ma toalety dla osób z niepełnosprawnością,
  • nie ma pętli indukcyjnej umożliwiającej wzmocnienie sygnałów dźwiękowych dla osób niesłyszących,
  • nie ma systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

Zarówno na terenie Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Książnicach jak i online nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Dopuszcza się wstęp do wszystkich pomieszczeń szkoły z psem asystującym.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Na terenie placówki znajduje się parking bez wyznaczonych miejsc postojowych dla pojazdów przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością.

Aplikacje mobilne

Szkoła Podstawowa w Książnicach nie udostępnia aplikacji mobilnych.