Szkolny Mam Talent

21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji samorząd uczniowski zorganizował Szkolny Pokaz Talentów oraz Dzień Szalonych Fryzur i Strojów.

Do pokazu talentów zgłosiło się aż 23 uczestników. Byli wśród nich pianiści, tancerze, gitarzyści, miłośnicy farb i pędzli oraz pasjonaci łamigłówek logistycznych.

Zwycięzców wybierało Jury w składzie:

- Pan Władysław Kowalski Sołtys wsi Książnice

- Pani Katarzyna Kwiatek – Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich

- Panią Barbara Smaga - Przewodnicząca Rady Rodziców

- Pan Mateusz Dylawerski – Dyrektor naszej wspaniałej szkoły!

Uczestnicy walczyli o tytuł najlepszego oraz nagrody:

- Nagroda główna- Bon do EMPIK-u o wartości 100 złotych– ufundowany przez Samorząd Uczniowski

- Bon na Allegro o wartości 50 zł – nagroda ufundowana przez Radę Rodziców.

- oraz mięciutki i milutki w dotyku Kot Lucek-pluszak, poduszka – ufundowany przez przewodniczącą KGW- Katarzynę Kwiatek oraz sołtysa wsi p. Władysława Kowalskiego. Kolejno zaprezentowali się:

- uczniowie klasy I, II i III. Liliana Szostak, Oliwia Kaczmarczyk, Aleksandra Góra, Julka Grzesik, Dominika Smaga, Liliana Sonik, Milena Kilijańska i Filip Bochus, którzy ćwiczą swoje talenty taneczne od kilku lat pod okiem pani Adrianny Golarz. Kochają taniec i uwielbiają występować na scenie.

- Krzysztof Zielnik, uczeń klasy V, który już niejednokrotnie prezentował swoje umiejętności gry na pianinie na naszej szkolnej scenie. Krzysztof zagrał dla nas Nocturnie.

- Antoni Seweryn - pasjonat układanek logicznych. Potrafi ułożyć kostkę Rubika w kilka minut.

- Ananasy z pierwszej klasy - Mają po 8 lat, Na przerwach dokazują, biegają, ale mają też swoje pasje i zainteresowania, które rozwijają pod okiem czujnej wychowawczyni p. Beaty Paluch.

Dzisiaj zaprezentowali na scenie Wiosenną poleczkę.

- Cyprian Kwinta uczy się gry na gitarze od dwóch lat, dzisiaj zaprezentował utwór Divertimento.

- Kornelia Radulska Rzeszot jest uczennicą klasy IV. Ma 11 lat i uwielbia taniec. Od lat uczęszcza na zajęcia taneczne. Lubi sama opracowywać choreografię, sama też zaprojektowała swój strój, w którym dzisiaj wystąpiła. Dzisiaj zaprezentowała układ taneczny.

- Liliana Sonik, uczennica klasy II. W wieku 7 lat zainteresowała się grą na pianinie. Swoją pasję muzyczną rozwija w szkole muzycznej, jest bardzo ambitna i kocha muzykę do tego stopnia, że sama w domu uczy się nowych utworów.

- Aleksandra Substelna zaprezentowała swoje piękne prace plastyczne. Ola jest uczennicą klasy III, ma 9 lat. Rysuje od zawsze. Aktualnie uczęszcza na zajęcia w Centrum Kultury w Gdowie, na których kształci swoją technikę rysunku. Jej mentorką jest p. Suchoń, która pomaga Oli rozwijać jej talent plastyczny.

- Nadia Chwastek – dla której taniec jest najlepszą formą spędzania wolnego czasu.

- Gabrysia Kwinta z kl. VII wie, ponieważ od 7 lat uczy się gry na instrumencie w szkole muzycznej. Gra na pianinie i skrzypcach jest dla niej wytchnieniem od szarej rzeczywistości.

- Dominika Kozik – pasjonatka tańca, zaprezentowała ciekawy układ taneczny.

Tego dnia każdy uczestnik miał swoje „5 minut” sławy. Mimo towarzyszącej tremy wszyscy wykonawcy zaprezentowali się świetnie.

Atmosfera podczas konkursu była wspaniała. Publiczność żywiołowo oklaskiwała kolejnych uczestników doceniając ich talent, zaangażowanie i odwagę.

Wysoki poziom konkursu sprawił, że jury miało trudności z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie jury przyznało nagrody:

I miejsce - Gabriela Kwinta kl. VII

II miejsce – Nadia Chwastek kl. IV

III miejsce- Krzysztof Zielnik kl. V

Nagroda Publiczności – Nadia Chwastek kl. IV

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym.

Serdecznie DZIĘKUJEMY Radzie Rodziców za ufundowanie nagród: bonu oraz nagród pocieszenia dla wszystkich uczestników konkursu, DZIĘKUJEMY p. Katarzynie Kwiatek i p. Władysławowi Kowalskiemu za ufundowanie nagrody publiczności i pracę w komisji. DZIĘKUJEMY również p. Anecie Radulskiej-Rzeszot, która ufundowała przepiękne puchary dla zwycięzców.

DZIĘKUJEMY również wszystkim Uczniom za włączenie się w akcję Szalona Fryzura i Szalony Strój!