CZYTANIE NA POLANIE

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich Uczniów, Nauczycieli, Pracowników szkoły oraz Rodziców do udziału w akcji Czytanie na polanie.

Głównym celem tej inicjatywy jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja społeczeństwa lokalnego oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Akcja realizowana jest w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Gościem specjalnym będzie p. Agnieszka Martyka, która opowie o tajnikach pracy pisarza i przeczyta fragment swojej ulubionej książki z dzieciństwa.

W tym dniu Julia Długosz oraz Gabrysia Kwinta zaprezentują książki, które warto przeczytać. Uczniowie w formie demokratycznych wyborów wskażą pozycję książkową, którą zakupimy do naszej biblioteki szkolnej. Ogólnopolskie wybory książek zostaną przeprowadzone 13 czerwca 2024 r. Dzięki udziale w akcji dowiemy się, co najchętniej czytają nasi uczniowie.

W naszej szkole akcja Czytanie na polanie zostanie przeprowadzona 12 czerwca o godz. 10.00 na boisku sportowym koło szkoły.

W tym dniu mile widziane są koce, karimaty, leżaki itp. Można też przebrać się za swoją ulubioną postać literacką, do czego gorąco zachęcamy.

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji!

Poniżej link do mapki na której można odnaleźć naszą szkołę!

Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie. Edycja 2024 – Moje Mapy Google