CZYTANIE NA POLANIE

W środę 12 czerwca nasza szkoła włączyła się w międzynarodową akcję Czytanie na polanie.

Głównym celem tej inicjatywy jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja społeczeństwa lokalnego oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Akcja zrealizowana została w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Specjalnie na tę okazję została zaproszona p. Agnieszka Martyka, która niedawno spełniła swoje marzenia i wydała swoją pierwsza książkę Zacząć od nowa na Camden Roe 13.

Pani Agnieszka opowiedziała o swojej pasji, czyli czytaniu i pisaniu książek. Opowiedziała też uczniom o tym jak wygląda droga do tego, żeby zostać pisarzem. Podczas spotkania p. Agnieszka kilkakrotnie podkreślała, że warto realizować swoje marzenia, gdyż tylko od nas zależy czy się spełnią. Na zakończenie spotkania z uczniami p. Martyka przeczytała fragment swojej ulubionej książki z dzieciństwa L. M. Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza.

Dziękujemy serdecznie pani Agnieszce Martyce za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły, było nam bardzo miło słuchać opowieści o książce, o dążeniu do celu, o spełnianiu marzeń!

12 czerwca to szczególny dzień dla naszego gościa, zatem Pani Agnieszko, raz jeszcze składamy serdeczne życzenia z okazji urodzin, dużo sukcesów w pracy oraz w życiu osobistym