Pasowanie na czytelnika

Tradycją szkolnej biblioteki jest przyjęcie do grona czytelników uczniów klas pierwszych. W tym roku to wydarzenie miało miejsce 27 października 2023r.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Na początku dzieci obejrzały przedstawienie „Sąd nad książką”, w którym uczniowie klasy VI wcielili się w rolę oskarżycieli, obrońców i świadków. Inscenizacja przeplatana była filmami edukacyjnymi dotyczących historii książki oraz zasad jak należy szanować książki pożyczone z biblioteki. Uczniowie dowiedzieli się również dlaczego warto czytać książki.

Następnie szóstoklasiści przeprowadzili egzamin ze znajomości baśni oraz zasad korzystania z biblioteki. Oczywiście pierwszoklasiści zdali egzamin celująco i zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników.

Na pamiątkę otrzymali piękne książeczki, które ufundowała Rada Rodziców.