Światowy Dzień Bez Papierosa

31 maja przypada Światowy Dzień Bez Papierosa. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie profilaktyki palenia tytoniu– „Znajdź właściwe rozwiązanie”. W ramach tych lekcji dowiedzieli się jakie są fazy nałogu, dlaczego ludzie zaczynają palić, o chorobach układu oddechowego oraz o skutkach palenia tytoniu. Nauczyliśmy się, jak skutecznie mówić "nie" oraz jak reagować, jeśli ktoś namawia nas do palenia. Ćwiczyliśmy także komunikowanie innym swoich odczuć i życzeń oraz rozpoznawać emocje przeżywanych w sytuacjach trudnych. Uczniowie podczas zajęć byli bardzo aktywni i zainteresowani tym ważnym tematem.
Na koniec wykonali plakaty, które zniechęcą do palenia i przedstawią możliwe skutki palenia papierosów.