Właśnie zakończyły się wakacje – okres odpoczynku, beztroski i relaksu.

Od 1 września wróciliśmy do szkoły, a wraz z tym wiele obowiązków i zadań.

Jak w tym intensywnym czasie znaleźć chwilę dla siebie?

Oto 6 reguł dobrego i zdrowego samopoczucia.

Zasada Nr 1: Zatrzymaj się

Zatrzymaj się na chwilę i odpocznij. Pozbądź się smutnych myśli. Zrelaksuj się. Pomyśl o pięknie otaczającego Cię świata. Doceń, jakim cudem jest życie. Uśmiechnij się i zastanów się co spotkało Cię dobrego w ostatnim czasie. Zadbaj o wewnętrzną ciszę i spokój.

Zasada Nr 2: Zrób coś inaczej

Zmień swoją rutynę. Zaangażuj się w aktywność, którą lubisz, a na co dzień nie masz na nią czasu.

Spróbuj czegoś nowego ? Może jakieś nowe hobby?

Zasada Nr 3: Dbaj o sen

Staraj się spać minimum 8 godzin dziennie. To optymalna dawka snu, dzięki której nasz organizm będzie zregenerowany.

Zasada Nr 4: Pamiętaj o aktywności fizycznej

Aktywność fizyczna może przynieść wiele korzyści zdrowotnych i pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie organizmu.

Aktywność fizyczna to bardzo dobra forma spędzania wolnego czasu z rodziną i znajomymi. Treningi grupowe dają możliwość nawiązania nowych znajomości.

Zasada Nr 5: Zjedz rano śniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia – uzupełnia substancje odżywcze, które organizm zużył podczas snu oraz dostarcza nowych, potrzebnych dla udanego rozpoczęcia codziennych zajęć. To właśnie od jakości zjedzonego rano śniadania zależy, jak wydajnie będziemy funkcjonować przez cały dzień.

Zasada Nr 6: Zrób coś dla siebie

Wyjdź na długi spacer, udaj się na drzemkę, zjedz ulubiony deser.

Te proste i błahe czynności a potrafią sprawić dużą radość.

Dzięki temu możesz mieć wiele energii i siły na kolejne dni.