Dzień autyzmu

3 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Większość uczniów i nauczycieli w tym dniu założyli ubrania w kolorze niebieskim. Mieliśmy ze sobą również symboliczne niebieskie, papierowe serca. Przesłaniem tego dnia było podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat autyzmu. W tematykę tego dnia wprowadził nas występ klasy 8. Uczniowie pokazali nam jak mogą funkcjonować i odbierać świat osoby ze spektrum autyzmu.

Aby przybliżyć wszystkim zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem obejrzeliśmy krótki filmik w którym mogliśmy zobaczyć z jakimi trudnościami w życiu codziennym borykają się takie osoby. Na koniec wszyscy uczniowie na znak swojej solidarności ustawili się w kształt serca. Wspólnie daliśmy znak społeczeństwu, że rozumiemy, akceptujemy i jednoczymy się. Uczniowie już wiedzą czym jest autyzm i w jaki sposób można pomóc. Razem możemy więcej !
Bardzo dziękujemy Panu Jarosławowi Gałeckiemu za piękne zdjęcia i filmik.