ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W naszym oddziale przedszkolnym uczciliśmy to święto śpiewem i różnymi zabawami związanymi z pluszowym misiem.

Otóż pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Przedszkolaki z tej okazji wykonały prace konkursowe, malowały, wyklejały swojego ulubionego pluszowego misia oraz obejrzały film pt. „Historia pluszowego misia”. Podczas dnia nie zabrakło wspólnych zabaw muzyczno – ruchowych przy piosenkach „Dwa misie”, „Niedźwiadek” i „Jadą misie” oraz słodkiego przysmaku misia czyli miodu. Ten dzień przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.