Prawa Dziecka

Dnia 20 listopada 2023r.  w naszym oddziale przedszkolnym odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Dzieci dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat swoich praw. Wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, nauki, opieki, miłości, życia bez przemocy oraz poznawania otaczającego nas świata… Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali. Oprócz tematycznych zabaw, podsumowaniem tego dnia, było wspólne wykonanie pracy plastycznej oraz wręczony każdemu dziecku niebieski balonik.
Czy wiesz, co znaczy kolor niebieski?
Tego dnia ważną rolę odgrywa kolor niebieski, który jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Jest to inicjatywa UNICEF-u, który zaprasza do wykorzystania tego koloru we wszystkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.