Spotkanie z Panią Zimą

W grudniowy poranek przybył do oddziału przedszkolnego gość specjalny - Pani Zima. I choć za oknem wcale nie było zimowo, to Pani Zima zabrała dzieci do swojej zimowej krainy opowiadając o różnych zjawiskach atmosferycznych charakterystycznych dla tej pory roku jak: śnieg, lód, mróz, czy szadź. Okazało się, że zima dla dzieci wcale nie jest taka zła i że nasze przedszkolaki z utęsknieniem czekają na śnieg. Pani Zima dała naszym wychowankom namiastkę zimowych zabaw w sali: były zabawy w zaprzęgi saneczkowe, rzucanie się śnieżkami,  skakanie przez zaspy. Dzieci w trakcie spotkania bardzo chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach, rozwiązywały zagadki, określały charakterystyczne cechy nowej pory roku i wspólnie śpiewały zimowe piosenki.  Na zakończenie zajęć w sposób plastyczny ułożyły zimowego mandala. Było to kolejne spotkanie, podczas którego dzieci poprzez zabawę przyswoiły sobie i utrwaliły wiele ważnych wiadomości na temat kolejnej pory roku.