Standardy Ochrony Małoletnich

BEZPIECZNY INTERNET
Polityka ochrony dzieci jasno i kompleksowo określa, że jedną z zasad jest bezpieczne korzystanie z Internetu i mediów elektronicznych. Dlatego  celem naszych zajęć było zapoznanie dzieci z podstawowymi pojęciami, które związane są z komputerem  i Internetem. Na początku dzieci poznały urządzenia, dzięki którym możemy połączyć się z Internetem. Następnie dzięki włóczkowej sieci próbowały zrozumieć czym jest sam Internet tzw. SIEĆ.  Obejrzana bajka pt. „ Mój przyjaciel Necio” oraz film edukacyjny dla dzieci pt. „Sieciaki.pl”, stał się początkiem do rozmowy na temat niebezpieczeństw w sieci i do stworzenia trzech plakatów z zasadami bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Swoje przeżycia z zajęć dzieci odzwierciedliły w formie plastycznej wykonując komputer.