„Pisanki, pisanki jajka malowane”

Tuż przed Wielkanocą w naszym oddziale przedszkolnym nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji 27 marca zaprosiliśmy naszych gości na zajęcia otwarte pod hasłem "Pisanki, pisanki, jajka malowane" . Celem zajęć było kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych oraz wprowadzanie dzieci w świat wartości na podstawie tekstów literackich polskich autorów. Na początku dzieci obejrzały teatrzyk sylwet pt. "Wielkanoc”, który przybliżył im tradycje świąt wielkanocnych oraz zapoznał z wartością jaką jest szacunek, w tym przypadku był to szacunek do rodziców. Zwieńczeniem naszych zajęć było wykonanie z przygotowanych materiałów kolorowych pisanek, które ozdobiły wielkanocny stół. Spotkanie było doskonałą okazją dla najbliższych do obserwowania swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy.
Dziękujemy za obecność oraz zaangażowanie.