SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ W PRZEDSZKOLU

A koloru białego jest strój pielęgniarki. I dlatego dnia 19.10.2022r. z wizytą do oddziału przedszkolnego przybyła Pani Małgorzata nasza szkolna pielęgniarka.

Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przygotowała ciekawe filmy tematyczne na podstawie których, przypomniała dzieciom jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia . Dzieci udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat zdrowia i czystości. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak torba, z którą przybyła Pani Małgosia, a zwłaszcza jej wyposażenie, czyli aparat do mierzenia ciśnienia, stetoskop, strzykawki, bandaże i inne akcesoria medyczne. Pani pielęgniarka zademonstrowała dzieciom, niektóre proste zabiegi np. założenie opatrunku, a nawet mierzenie ciśnienia. Podczas zajęć dzieci w praktyczny sposób w formie zabawy w kącikach tematycznych zamieniały się w role lekarza, pielęgniarki, rejestratorki, pacjenta. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie bawili się przy piosence pt. „Pasta, szczotka , kubek, ciepła woda...