Szybkie bułeczki drożdżowe - jak je piec i z czym podać?

Z serem, dżemem, jagodami czy z kruszonką – bułeczki drożdżowe występują pod wieloma postaciami. Każdy ma swoje ulubione. Kojarzą się z domem, dzieciństwem, miło spędzanym czasem, szkołą, wakacjami. Zobacz jak przygotować szybkie bułeczki drożdżowe ze śliwką i jabłuszkiem.

Dzieci na zajęciach w oddziale przedszkolnym poznawały warzywa i owoce. Dowiedziały się jak ważne jest spożywanie ich ze względu na dużą wartość witamin, które zawierają. Dopełnieniem wiedzy było wspólne pieczenie zdrowych drożdżówek z owocami dzięki współpracy KGW w Książnicach .Podczas tego zajęcia dowiedziały się, jakie produkty są potrzebne do zrobienia ciasta drożdżowego oraz jakie są kolejne etapy jego powstawania. Miały też okazję do nabywania umiejętności współpracy w zespole, czekania na swoją kolej i dokańczania rozpoczętej pracy, a więc rozwijania cierpliwości i wytrwałości. Przyjemnie jest piec drożdżówki, a jeszcze przyjemniejsza jest ich degustacja a wszystko to działo się 20 października.