"HERBATKI I LEKI Z BOŻEJ APTEKI” - prelekcja z ziołolecznictwa w dniu 09.11.2022r

Panie z KGW w Książnicach przedstawiły historię zastosowania roślin jako leków od zarania dziejów aż do czasów współczesnych ze szczególnym uwzględnieniem ziołolecznictwa ludowego. Omówiły znaczenie roślin, zbiór, konserwację i przechowywanie ziół jako surowiec zielarski w szczególności leczniczy. Podczas spotkania dzieci mogły wypić herbatkę z dziurawca, pokrzywy i mięty a także poczuć zapach ziół, zobaczyć zdrowe produkty takie jak: miód z mniszka, czosnek niedźwiedzi, zmielony ostropest plamisty i wiele innych. Ciekawą formą prelekcji był konkurs wiedzy o ziołach. Serdecznie dziękujemy paniom za wspaniałą współpracę!