MENU

  • Srebro dla Tomasza Nykazy!

    Srebro dla Tomasza Nykazy!
    30 września w Wieliczce w Parku Kingi odbyły się powiatowe zawody sportowe w jesiennych biegach przełajowych indywidualnych. Zawody odbyły się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczeń naszej szkoły Tomasz Nykaza w biegu na dystansie 1000 m zajął II miejsce i awansował do etapu Wojewódzkiego, który odbędzie się w Nowym Targu 8 października.

  • Wycieczka do Pacanowa

    Czy Koziołek Matołek dotarł do Pacanowa i czy został podkuty? – odpowiedzi na te pytania oraz tysiąc wrażeń przywieźli  uczniowie klas 0, I, II i III z podróży do Pacanowa.  Na wycieczce do Europejskiej Stolicy Bajek, która odbyła się 2 października, udało się spotkać  Koziołka Matołka i wielu innych bohaterów z bajek.

    Pacanów, miasteczko położone w województwie świętokrzyskim to  wyjątkowe i niezwykłe miejsce, które zostało mianowane stolicą bajki.  Już sam widok obiektu, w którym mieści się Centrum sprawia, że można spodziewać się wielu atrakcji. Po założeniu bucików krasnali, zmniejszeni do ich rozmiarów udaliśmy się w podróż do krainy, po której przewodniczkami były urokliwe wróżki. Od wejścia w Mysią Dziurę, aż do tajemniczej Skarbnicy Bajek ze szklanymi kulami, na końcu trasy doświadczyliśmy tyle wrażeń, że trudno je opisać. Podróżowaliśmy Baśniowym Pociągiem, trafiliśmy do Czarodziejskiego Ogrodu, przeszliśmy przez Zaczarowaną Bramę, mijaliśmy różne krainy geograficzne Europy z żyjącymi tam baśniowymi postaciami. Na koniec podróży po bajkowym świecie odpoczęliśmy w otaczającym budynek ogrodzie, z mnóstwem zakamarków, altanek, drewnianych mostków wśród różnorodnej roślinności. Pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną, a wycieczka do Pacanowa jeszcze  na bardzo długo pozostanie w naszej pamięci.  

     

    Fotorelacja:http://spksiaznice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=50

  • Odblaskowa Szkoła

     W ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła” poszczególne klasy przygotowywały gazetki ścienne. W kategorii klas I-III na wyróżnienie zasługują gazetki przygotowane przez uczniów klas I i II, natomiast w kategorii klas IV-VI – gazetka przygotowana przez uczniów klasy VI. Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymają od Samorządu Uczniowskiego naklejki odblaskowe i słodkie upominki.

  • Dzień Chłopaka

    30 września odbył się w naszej szkole Dzień Chłopaka – dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przygotowały dla chłopców życzenia i słodkie niespodzianki. Wszyscy mali mężczyźni otrzymali lizaki i cukierki. Jeszcze raz życzymy im wszystkiego najlepszego i mamy nadzieję, ze chłopcy wezmą sobie do serca zwłaszcza życzenia: Uczcie się, jak mówią w dechę, by z Was każdy miał pociechę. 

     

  • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015

    INFORMUJEMY, ŻE  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KSIĄŻNICACH ODBĘDZIE SIĘ DNIA 1 WRZEŚNIA 2014 R. O GODZ. 9.00 W SALI WIDOWISKOWEJ SZKOŁY.

     

     

  • Wyprawka szkolna 2014

    WYPRAWKA SZKOLNA w roku szkolnym 2014/2015 Zgodnie z projektem rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych, uczniom rozpoczynającym w roku szkolnym 2014/2015 naukę w klasach II, III  i VI szkoły podstawowej, klasie III szkoły ponadgimnazjalnej ( zasadniczej  szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego i technikum) przysługuje pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego.

                Pomocy udziela się uczniom:

    1. pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, o którym mowa w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2013 r., poz. 1456, 1623 i 1650) tj. 539 zł netto
    2. pochodzącym z rodzin niespełniających kryterium dochodowego w przypadkach określonych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2012 r. poz.1544 i 1548, z  2013 r. poz. 182 i poz.509) tj. ubóstwa, sieroctwa, bezdomności, niepełnosprawności, bezrobocia, długotrwałej lub ciężkiej choroby, przemocy w rodzinie, bezradności w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych, alkoholizmu i narkomanii, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej, klęski żywiołowej lub ekologicznej…, na podstawie decyzji dyrektora szkoły, do której uczęszcza uczeń. Liczba uczniów, którym zostanie udzielona pomoc w tym trybie nie może przekroczyć w gminie 5% ogólnej liczby uczniów uprawnionych do pomocy finansowej tj. uczniów w kasach II, III i VI szkoły podstawowej i klasie III szkoły ponadgimnazjalnej,
    3. uczniom:

    1)      słabowidzącym,

    2)      niesłyszącym,

    3)      słabosłyszącym,

    4)      z niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją ,

    5)      z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,

    6)      z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znaczącym,

    7)       z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej,

    - posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.), uczęszczającym w roku szkolnym 2014/2015 do szkół podstawowych – z wyjątkiem klasy I , gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

     W przypadku uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi jeżeli jedną z niepełnosprawności jest upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym lub znacznym dofinansowanie obejmuje również  zakup materiałów edukacyjnych, o których mowa w art.3 pkt.24 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty; są to w szczególności książki pomocnicze, karty pracy, ćwiczenia rewalidacyjne oraz opracowania wykorzystywane w edukacji przedszkolnej, które są wykorzystywane przez nauczycieli w procesie kształcenia tych uczniów.

    Dofinansowanie do materiałów edukacyjnych nie przysługuje w/w uczniom uczęszczającym w roku szkolnym 2014/2015 do klasy I szkoły podstawowej w przypadku gdy uczniowie ci korzystają  z podręcznika zapewnionego przez ministra ds. oświaty i wychowania, o którym mowa w art. 22ad ust.1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej społecznej.

    Wniosek o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników może złożyć:

    1. rodzic ucznia (opiekun prawny, rodzice zastępczy),
    2. nauczyciel, pracownik socjalny lub inna osoba, za zgodą przedstawiciela ustawowego lub rodziców zastępczych.

    Wnioski o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników składa się  do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2014/2015 sukcesywnie najpóźniej do dnia 5 września 2014 r.

    Dowodem zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych może być:

    1. faktura VAT wystawiona imiennie na ucznia, rodzica (prawnego opiekuna, rodzica zastępczego),

    2. rachunek, paragon,

    3. oświadczenie o zakupie odpowiednio podręczników lub materiałów edukacyjnych wraz z informacją o rozliczeniu wydatków tylko w ramach Rządowego programu pomocy uczniom 2014 r. „Wyprawka szkolna”,

    W_N_I_O_S_E_K.doc

     

     

  • Warsztaty kulinarne

    24 czerwca panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Książnicach, w ramach środków pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego, przeprowadziły w szkole warsztaty kulinarne, podczas których uczyły dzieci i młodzież przyrządzać tradycyjne potrawy. W warsztatach uczestniczyło20 uczniów z klasIII – VI.

                Pod nadzorem doświadczonych seniorek z KGW młodzież uczestniczyła w przygotowaniu kotlecików gryczano – grzybowych, przekładańca kapuścianego i słodkiego deseru. Zainteresowani uczyli się również nakrywania do stołu i estetycznego podawania potraw.

    Uczestnicy udali się również do miejscowej Izby Regionalnej, gdzie przewodnicząca KGW Stanisława Martyka opowiedziała o zgromadzonych tam sprzętach. Dzieci rozpoznawały i nazywały przedmioty, które służyły ich dziadkom i pradziadkom.

    Warsztaty zakończyły się degustacją przygotowanych potraw. Przyrządzone dania były pyszne. Wszyscy otrzymali przepisy kulinarne i mogą spróbować wykonać je w domu.

  • Zielona Szkoła 2014

    W dniach od 1VI do 6 VI 2014 r. uczniowie klas III – VI, przebywali na „Zielonej szkole” weWładysławowie. Bazą wypadową wielu wycieczek była willa o nazwie „Żagiel”.

    Podczas pobytu w nadmorskim kurorcie spędzaliśmy czas na plaży. Zobaczyliśmy Półwysep Helski, fokarium, szlifiernię bursztynów. Odwiedziliśmy Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, które mieści się w XVIII – wiecznym dworku szlacheckim, rodzinnym domu Józefa Wybickiego.

    Odbyliśmy wycieczkę po „Szwajcarii Kaszubskiej”. Wyszliśmy na najwyższe wzniesienie morenowe w Polsce – Wieżycę. W Szymbarku, w całkowitej ciemności wysłuchaliśmy symulacji nalotu lotniczego. Podziemny seans zrobił na wszystkich niezapomniane wrażenie, podobnie jak Dom Sybiraka. Ciekawostką Szymbarku jest najdłuższa deska, Stół Noblisty im. Lecha Wałęsy oraz największy fortepian świata.

    W kolejnym dniu pobytu nad morzemudaliśmy się do Trójmiasta. Wysłuchaliśmy pięknej muzyki organowej w Katedrze Oliwskiej, zwiedziliśmy Westerplatte. Odbyliśmy rejs statkiem,poznaliśmyjedno z najpiękniejszych polskich miast – Gdańsk.  Zobaczyliśmy: Ratusz, bogato zdobione kamieniczki przy ul. Długi Targ, Fontannę Neptuna oraz spacerowaliśmy  Drogą Królewską.Następnie udaliśmy siędo Oceanarium w Gdyni, gdzie podziwialiśmy stworzenia morskie i słodkowodne.

     Pogoda nam sprzyjała, mimo drobnych opadów i dość silnego wiatru, większość uczestników „turnusu” złapała pierwszą, morską opaleniznę.

    Na pewno na nudę nikt nie narzekał. Wyprawa nad polskie morze była dla wszystkich bardzo interesująca, dostarczyła wielu wrażeń oraz nowych doświadczeń.

    Serdecznie dziękujemy Panu Januszowi Rzący za zorganizowanie wyjazdu oraz wychowawcom: Bożenie Ryncarz, Anicie Kaszowskiej, Krzysztofowi Obrałowi, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem.

  • Dzień Mamy i Taty

    26 maja 2014 roku w naszej szkole było uroczyście obchodzone święto najukochańszych osób – Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji uczniowie klas I-VI oraz dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły swoich rodziców do szkolnej sali widowiskowej na godzinę 11.00, aby obejrzeli przygotowaną część artystyczną. Rozpoczęli najmłodsi piosenkami i tańcami przywitali szacownych gości.

    Następnie uczniowie klas II i III recytowali wiersze i śpiewali piosenki oraz przedstawili scenki z życia mamy i taty. Chłopcy z klasy IV wykonali taniec „Jezioro łabędzie” natomiast dziewczynki taniec cheerleaders. Najstarsi uczniowie naszej szkoły zadedykowali rodzicom muzyczny upominek.

    Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane prezenty, kwiaty, laurki i złożyły najserdeczniejsze życzenia. Nie obyło się bez wzruszeń i zachwytu rodziców.

    Następnie rodzice  zostali zaproszeni na słodki poczęstunek- tort, który ufundowała i wykonała Rada Rodziców naszej szkoły. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w organizację tej wspaniałej uroczystości.

     

    Fotorelacja: http://spksiaznice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=45

  • Zaproszenie

    Kochani Rodzice!

     

    Nie da się wyrazić

    miłości żadnym wierszem.

    Miłość tę zawierają

    dziecięce słowa pierwsze:

    TATA – słyszy się często

    MAMA – słyszy się wszędzie

    Te najpiękniejsze słowa

    wyśpiewamy raz jeszcze!

     

    Nie zabraknie radości i miłości.

    Oczekujemy najdroższych gości

    dnia 26 maja o godzinie 11.00 w sali widowiskowej Szkoły Podstawowej w Książnicach.

     

    Serdecznie zapraszają

    Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie

     


  • Sukces w konkursie plastycznym

    W dniu 13 maja zostały ogłoszone wyniki gminnego konkursu plastycznego „Piękne są nasze barwy ojczyste”. Celem konkursu było: popularyzowanie wśród dzieci Święta Flagi i wiedzy o symbolach narodowych, a także kształtowanie postaw patriotycznych.Na konkurs wpłynęło 89 prac uczniów klas I – VI szkół podstawowych z terenu Gminy Gdów.

    Z przyjemnością informujemy, że 6 prac uczniów naszej szkołyzostało nagrodzonych w tym konkursie.

    W kategorii klas I – III:

    III miejsce – Wiktoria Cefal – klasa III,

    Wyróżnienia:

    • Jakub Białota – klasa I
    • Magdalena Szostak – klasa III
    • Aleksandra Wnęk – klasa III

    W kategorii klas IV – VI:

    Wyróżnienia:

    • Kacper Drozd – klasa V
    • Beata Golonka – klasa V

     

    Zwycięzcy otrzymali książki i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy!

     

  • Wycieczka do Jaskini Wierzchowskiej Górnej

    8 maja klasy 0-IV  wraz z wychowawczyniami wybrały się do Jaskini Wierzchowskiej. Celem wycieczki było przybliżenie uczniom warunków życia ludzi w okresie prehistorycznym. W czasie jej trwania dzieci miały możliwość poznania realiów życia dawnych ludzi w jaskini i zapoznania się ze zjawiskiem krasowym oraz fauną i florą (zarówno kopalną, jak i współczesną) jaskiń. Duże emocje budziły warsztaty na których poszukiwaliśmy skarbów w Jaskini a także  nietoperze (zwłaszcza jeden martwy), jadowity pająk, niedźwiedź jaskiniowy oraz człowiek z epoki neolitu, z którym mieli okazję spotkać się uczestnicy wycieczki. Przy pięknej majowej pogodzie i bezchmurnym niebie odbył się piknik z pieczeniem kiełbasek oraz gry i zabawy. Po pikniku i odpoczynku na łonie natury uczniowie wrócili do szkoły.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wspaniałej wyprawy

  • „Witaj majowa jutrzenko…”

     „Witaj majowa jutrzenko…” – 223 ocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     

    Dnia 5 maja 2014 r. odbyła się akademia z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się  odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie uczniowie klasy czwartej wystąpili z przedstawieniem. Pokazali, jak ten dzień 223 lat temu mogli przeżywać zwykli mieszkańcy Polski, opowiedzieli również o sytuacji polityczno-gospodarczej kraju w tamtej epoce. Na zakończenie uroczystości naświetlono, jak ważne było to wydarzenie nie tylko dla Polski, ale również dla przyszłej Europy. W trakcie zaśpiewano pieśni „Witaj majowa jutrzenko”, „Marsz Polonia”, „Polonez 3 Maja” i wiele innych.

    Warto podkreślić, że w przygotowanie uroczystości zaangażowała się cała klasa czwarta i każdy z uczniów świetnie wywiązał się z powierzonego mu zadania. Występ spotkał się z dużym uznaniem ze strony publiczności.

     

  • Akademia Czystych Rąk

    Akademia Czystych Rąk Carex

    W ramach upowszechniania świadomości na temat zagrożeń wynikających z braku nawyków higienicznych u dzieci nasza Szkoła Podstawowa wzięła udział  w Akademii Czystych Rąk Carex, propagującej wiedzę z zakresu codziennej higieny. Projekt edukacyjny Akademia Czystych Rąk Carex trwa cały rok szkolny, a jego nadrzędnym celem jest uświadamianie, że dzięki częstemu i prawidłowemu myciu rąk najskuteczniej można zmniejszyć ilość roznoszonych przez nas zarazków, a w rezultacie – zapobiec zachorowaniom w naszym otoczeniu.

    Uczestnictwo w projekcie poświadczone jest  Dyplomem Szkoły Czystych Rąk. Szkoła otrzymała zestawy edukacyjne dla uczniów i nauczycieli (scenariusze zajęć, karty pracy, ulotki dla rodziców), a także zestaw antybakteryjnych mydeł firmy Carex. Te dodatkowe materiały pomogły nauczycielom w przygotowaniu zajęć dotyczących higieny rąk.

    Organizatorzy Akademii Czystych Rąk Carex zaplanowali również specjalny konkurs dla szkół podstawowych, w ramach którego klasa I i II przygotowały prace na temat „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”. Na korytarzu szkolnym zorganizowano wystawę prac biorących udział w konkursie oraz umieszczono informacje na temat prowadzonej akcji w szkole.

    Akcja profilaktyczna „Szkoła Czystych Rąk” zaowocowała u naszych uczniów. Dzieci zwracają większą uwagę na higienę rak po wyjściu z toalety, przed spożywaniem posiłków oraz po zajęciach i zabawie. Takich akcji w szkołach powinno być więcej a na pewno o wiele mniej mielibyśmy dzieci chorych.

     

    Koordynator szkolny projektu

    Beata Chuma

     

     


     

     

  • Konfrontacje Ortograficzne Szkół Podstawowych Gminy Gdów 2014r.

    Dnia 11 kwietnia odbył się etap szkolny Gminnego Konkursu Ortograficznego, w którym wzięło udział dwanaścioro najlepszych uczniów, wyłonionych w etapach klasowych.

    W kategorii klas III-IV (do zdobycia maksymalnie było 40 punktów) najlepszymi okazali się:

    I miejsce: Stefan Paruch (kl. IV) i Aleksandra Wnęk (kl. III) (38p.)

    II miejsce: Klaudia Przęczek (kl. IV) (35p.)

    III miejsce: Martyna Kasprzyk (kl. IV) (34p.)

    IV miejsce: Julia Kwiatek (kl. III) (30 p.)

    V miejsce: Magdalena Szostak (kl. III) (26,5p.)

     

    W kategorii klas V-VI  (do zdobycia maksymalnie były 54 punkty) najlepszymi okazali się:

    I miejsce: Julia Głowa (kl. V) (51p.)

    II miejsce: Natalia Nykaza (kl. VI) (45p.)

    III miejsce: Miłosz Kasprzyk (kl. VI) i Mikołaj Wilkoński (kl. V) (43,5p.)

    IV miejsce: Kamil Tabor (kl. VI) (41p.)

    V miejsce: Artur Szostak (kl. V) (36,5p.)

     

    Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym. Często prace były tak dobre, że o przewadze decydowały drobne błędy interpunkcyjne. Do etapu gminnego, który odbędzie się 16 maja, przechodzą Julia Głowa i Stefan Paruch.  Trzymamy kciuki!!!

  • Rekrutacja do klasy I

    Ogłoszenie

     

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Książnicach informuje, że w okresie od 01.03. do 20.04.2014 r. trwają zapisy do klasy pierwszej. Dokumenty można pobrać ze strony internetowej szkoły: spksiaznice.edupage.org lub w siedzibie szkoły.

     

    regulamin-rekrutacji-do-szkoly-podstawowej-wraz-z-komentarzem.doc

    wniosek_o_zapis_do_szkoly_obwod_szkoly.docx

    wniosek_o_zapis_do_szkoly_poza_obwodem.docx

     

  • Rekrutacja do przedszkola

    Dyrektor Szkoły Podstawowej informuje, że zapisy do oddziału przedszkolnego trwają od 1 marca do 31 marca 2014r. 

     

    Wykaz dokumentów niezbędnych do zapisu dziecka:

    Regulamin_rekrutacji.docx

    karta_zgloszenia_2014_oddzial_przedszkolny.doc

    deklaracja_uczestnictwa_w_lekcji_religii.doc

    zgoda_na_przetwarzanie_danych_osobowych(1).doc

  • Gminny Konkurs Ortograficzny - "Z ortografią przez pory roku"

    Gminny Konkurs Ortograficzny - "Z ortografią przez pory roku" dla klas III-VI
     
    W etapie szkolnym konkursu zostali wyróżnieni następujący uczniowie:
     
    kl. III
    1. Aleksandra Wnęk
    2. Magdalena Szostak
    3. Julia Kwiatek
     
    kl. IV
    1. Stefan Paruch
    2. Klaudia Przęczek
    3. Martyna Kasprzyk
     
    kl. V
    1. Julia Głowa
    2. Mikołaj Wilkoński
    3. Artur Szostak
     
    kl. VI
    1. Miłosz Kasprzyk
    2. Natalia Nykaza
    3. Kamil Tabor
     
    Wyróżnieni uczniowie wezmą udział w kolejnym etapie, który odbędzie się 11 kwietnia. Najlepsi z najlepszych będą reprezentować naszą szkołę w etapie gminnym, który odbędzie się 16 maja.
  • Justyn Kołek w Książnicach

    27 marca 2014 roku naszą szkołę odwiedził p. Justyn Kołek znany grzybiarz i grzyboznawca z Międzybrodzia Bielskiego.
    W ciekawy sposób opowiadał on uczniom o różnych gatunkach grzybów i ich cechach charakterystycznych oraz uczył jak odróżniać grzyby jadalne od trujących. Była to dla nas bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.

                   

  • Pierwszy Dzień Wiosny

     

    21 marca uczniowie z klas 0-3 wybrali się na pochód z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.  Dzieci piosenkami o tematyce wiosennej i pięknymi samodzielnie ozdobionymi kolorowymi balonikami przywoływały Panią Wiosnę.

    W tym wyjątkowym spacerze towarzyszyła nam oczywiście Marzanna, która była w tym dniu najważniejsza. Po powrocie postanowiliśmy przygotować prezent dla Pani Wiosny i wspólnie wykonaliśmy kolorową kredą na boisku szkolnym krajobraz dla wiosny. Na zakończenie wypuściliśmy do nieba  kolorowe balonik z prośba do wiosny aby jak najszybciej do nas zawitała.

     

    Fotorelacja: http://spksiaznice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=42

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi w Książnicach
    Książnice191

    32-420 Gdów
  • tel.: 12 251 92 62

    fax: 12 251 92 62

Galeria zdjęć