W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy pierwszej przystąpili do ogólnopolskiego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.
„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz od najmłodszych lat. Bohaterem programu był Kubuś, który pokazywał uczniom jak szanować rośliny i zwierzęta oraz troszczyć się o przyrodę, jak segregować śmieci i dbać o zasoby naturalne Ziemi, jak dbać o środowisko i oszczędzać pieniądze, jak być aktywnym fizycznie oraz dlaczego warto jeść owoce i warzywa. Wszystkie materiały edukacyjne „Kubusiowych Przyjaciół Natury” zostały skonstruowane tak by rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę.
Podsumowaniem wszystkich zajęć było przyznanie certyfikatu potwierdzającego przyznanie tytułu "Kubusiowi Przyjaciele Natury".
Koordynatorem programu na terenie naszej placówki była p. Beata Paluch.
Rada Rodziców zaprasza WSZYSTKICH UCZNIÓW naszej szkoły do wspólnego robienia palmy wielkanocnej w sobotę 16 marca o godz. 13.00 na sali widowiskowej przy Szkole Podstawowej w Książnicach. Palma zostanie wystawiona w konkursie organizowanym w kościele w Łężkowicach w Niedzielę Palmową.
18-20 marca odbędą się Rekolekcje Parafialne w Łężkowicach.
Klasy 0-IV nauki odbywać będą w godzinach 11:00-12:00, natomiast klasy V-VIII 12:00-13:00.
Uczniowie mają zapewniony autobus oraz opiekę nauczycieli w trakcie trwania rekolekcji.
Po zakończonych naukach rekolekcyjnych zajęcia dydaktyczne oraz świetlica odbywają się według planu godzin.
Osoby nie uczęszczający na religię zostają w szkolę pod opieką nauczyciela.
Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce w Gminnym Konkursie na Film Ekologiczny :
WODA-ZIEMIA-POWIETRZE
Organizatorami konkursu byli:
Wójt Gminy Gdów, Centrum Kultury w Gdowie oraz SP im. K. Makuszyńskiego w Jaroszówce.
Serdecznie gratulujemy !
Święta Wielkanocne tuż, tuż. Z przyjemnością zapraszamy więc do udziału w XVII Konkursie Wielkanocnym. Jury wybierze najładniejsze pisanki tradycyjne, kartki świąteczne, palmy wielkanocne oraz wielkanocne pająki, a ich twórcom przyzna nagrody. Nie zwlekajcie i już dziś zacznijcie tworzyć. Prace należy składać w Centrum Kultury w Gdowie, ul. Krakowska 398, 32-420 Gdów w terminie od 18 do 20 marca od godziny 9.00 do 20.00. Ocena prac odbędzie się 21 marca 2024 roku. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi w piątek 22 marca o godz. 17:00 w Centrum Kultury w Gdowie. Serdecznie zapraszamy!
Szczegóły poniżej:
10 marca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Dzieci miały okazję zapoznać się z zajęciami:
* zajęcia z j. angielskiego - English is fun
* ćwiczenia sensoplastyczne
* gry i zabawy ruchowe o tematyce przyrodniczej
* zabawy z tablicą interaktywną
* spotkanie z Kołem Gospodyń Wiejskich
* zwiedzanie szkoły
Przypominamy że rekrutacja trwa 22 marca, serdecznie zapraszamy do naszej szkoły i oddziału przedszkolnego !
https://spksiaznice.edupage.org/text9/
Główną nagrodę-Voucher do kina Cinema City dla dwóch osób ufundowany przez Radę Rodziców wygrała uczennica klasy VII Dominika Kozik.
“WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.
„IM WIĘCEJ SPRZĘTU UZBIERAMY, TYM WYŻSZY BON OTRZYMAMY!’’
AKCJA TRWA OD 4 DO 14 MARCA ! WSZYSTKIE ELEKTROŚMIECI ZBIERAMY ZA BRAMĄ OD STRONY PRZEDSZKOLA PO PRAWEJ STRONIE.
Regulamin Szkolnego Pokazu Talentów
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w Szkolnym Pokazie Talentów, który odbędzie się w ramach szkolnych obchodów pierwszego dnia wiosny w dniu 21.03.2024r.
Organizatorzy: Samorząd Uczniowski
CELE KONKURSU:
· popularyzowanie działań artystycznych
· rozwijanie kreatywności młodzieży
· promowanie młodych talentów
· rozwijanie zainteresowań uczniów
· promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu
· wyłonienie najciekawszej osobowości wśród osób posiadających różnorakie talenty i umiejętności
· zaprezentowanie w środowisku szkolnym i lokalnym różnorodnych talentów
· integracja zespołu szkolnego
1. Uczestnicy mogą występować w następujących kategoriach:
· Śpiew
· Taniec
· Pokazy treści kabaretowych
· Gra na instrumencie
· Recytacja
· Układanie kostki Rubika
· Sport (gimnastyka, sztuki walki, triki piłkarskie)
· Sztuka iluzji
· Plastyka
· Występ teatralny, pantomima
· Własna (samodzielnie skomponowana/napisana) muzyka/piosenka
· Własne pomysły na prezentację np. prezentacja fotografii, zbiorów, rysunków, robienie na drutach.
· Inne
1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0-VIII, którzy chcą zaprezentować się na forum szkoły. Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń lub grupa uczniów.
2. Konkurs składa się z jednego etapu, który odbędzie się 21 marca 2024 roku (czwartek ) na sali widowiskowej przy Szkole Podstawowej w Książnicach
3. Uczestnik może zaprezentować JEDEN występ.
4. Uczestnicy, którzy zgłoszą się do kategorii plastyka mogą wykonywać prace w domu i zaprezentować ją w formie prezentacji lub filmu.
5. Uczestnicy mogą wziąć udział w konkursie po przekazaniu pisemnej zgody rodzica/opiekuna prawnego do pani Anny Szostak lub Elizy Szostak
6. Uczestnicy mogą zgłaszać się 8 marca do przewodniczącego szkoły lub do opiekunów SU.
7. W dniu konkursu wybrana komisja ( zaproszeni goście) ocenia każdy występ w skali od 1 do 5 ( gdzie 1 jest najniższą , a 5 najwyższą oceną punktową). Po każdym występie sumuje się otrzymane punkty.
Konkurs wygrywa uczestnik, który zdobył najwięcej punktów.
INFORMACJE OGÓLNE
· Występ nie może zawierać treści dyskryminujących lub wulgarnych.
· Podczas występu uczeń nie może być ubrany prowokacyjnie.
· Uczestnicy są zobowiązani dostarczyć przed występem nagranie podkładu muzycznego.(
· O kolejności występów decydują organizatorzy.
· Szczegółowe informacje- osoby do kontaktu- pani Anna Szostak i pani Eliza Szostak
Uczniowie kl.3 wzięli udział w Gminnym Konkursie na film ekologiczny o tematyce: WODA-ZIEMIA-POWIETRZE, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Jaroszówce i Centrum Kultury w Gdowie. Do wykonania filmu wykorzystano aparat zakupiony w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.
Poniedziałek: 11.30-11.50
12.35-13.30
Wtorek: 11.30-14.30
Środa: 8.00-8.55
Czwartek: 10.35-11.50
12.35-13.30
Piątek: Nieczynne
1 marca uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą udali się do Szkoły Podstawowej w Jaroszówce na spotkanie z Ekodoradcą oraz pracownikiem Instytutu Zrównoważonej Energii „Miękinia”.
Spotkanie miało na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz uczenie młodego pokolenia dbania o czyste powietrze.
Tematem były zagadnienia dotyczące: źródeł zanieczyszczeń powietrza, jak powstaje SMOG i jaki ma on wpływ na ludzkie zdrowie, jak można zapobiegać SMOG-owi i dlaczego warto to robić.
Uczniowie dowiedzieli się również jak zanieczyszczenia wpływają na środowisko oraz zdrowie, poznali pojęcie zrównoważonego rozwoju.
Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w prelekcji. Wiedza zdobyta podczas spotkania na pewno zaowocuje w przyszłości.
10 marca w godzinach 12:00 - 14:00 zarpaszamy wszystkie dzeci na dzień otwarty w naszym oddziale przedszkolnym i szkole. W trakcie dnia otwarte odbędą się:
* zajęcia z j. angielskiego - English is fun
* ćiwczenia sensoplastyczne
* gry i zabawy ruchowe o tematyce przyrodniczej
* zabawy z tablicą interaktywną
* spotkanie z kołem gospodyń wiejskich
* zwiedzanie szkoły
ZAPRASZAMY !!!
1 marca 2024 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczniowie prezentowali wybrany wiersz i fragment prozy. Celem konkursu było
rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci oraz rozwijanie zainteresowań i talentów recytatorskich uczniów.
W konkursie wzięło udział 8 uczniów z klas I-VIII.
Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale, pięknie recytując wybrane przez siebie utwory. Wykazali się doskonałym doborem i interpretacją tekstu, jego pamięciowym opanowaniem oraz dykcją i emisją głosu. Konkurs przebiegł w miłej atmosferze. Występom uczniów towarzyszyły ogromne emocje.
Recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodki upominek oraz gromkie brawa.
Podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez CK w Gdowie naszą szkołę reprezentować będą Julia Puchal z klasy I i Gabriela Kwinta z klasy VII.
Kolejni zdobywcy nagrody książkowej w całorocznej akcji promującej czytelnictwo wśród uczniów naszej szkoły "Książki czytamy, naklejki zbieramy, nagrody odbieramy ". Zofia Długosz, Kornelia Radulska-Rzeszot, Nadia Chwastek, Liliana Wekwerth oraz Aleksandra Góra. Gratulujemy!
W poniedziałek po powrocie z ferii odbył się apel porządkowy dla wszystkich uczniów w naszej szkole.
Najpierw głos zabrał Pan Dyrektor przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa, a następnie głos zabrali Państwo reprezentujący Kase Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwowy Inspektorat Pracy.
Podczas prelekcji uczniowie usłyszeli jak dbać o bezpieczeństwo na wsi oraz zostali zachęceni do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy".
Stowarzyszenie Książnice Nad Rabą zapraszają na zajęcia, które będą odbywać się w naszej szkole w trakcie ferii zimowych !