MENU

  • KONKURS PLASTYCZNY: „OZDOBA JESIENNA”

    Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu na najpiękniejszą ozdobę jesienną organizowanego przez SU. Wszystkie przyniesione prace były oryginalne, piękne i niepowtarzalne, dlatego jury miało ogromny problem w wybraniu najpiękniejszej dekoracji. W skład jury weszli wszyscy nauczyciele oraz pracownicy szkoły, którzy oddali swój głos na najpiękniejszą ich zdaniem dekorację.

    W wyniku głosowania główną nagrodę, czyli kartę upominkową Empik o wartości 50 zł, otrzymała Liliana Szostak z klasy I.

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.

    Gratulujemy wszystkim pomysłowości, kreatywności i zaangażowania w konkursy organizowane przez SU.

  • Narodowe Święto Niepodległości

    10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. Akademię uświetniły wiersze zaprezentowane przez uczniów klasy VI oraz utwory patriotyczne w wykonaniu Alicji Szostak, Amelii Boguty, Julii Lech i Julii Kaczmarczyk.

    Apel wprowadził nas w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Wysłuchaliśmy utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska – nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność.

     

    KONKURS WIEDZY „11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI”

    Kategoria klas I-IV : Alan Chwastek kl. IV

    Kategoria klas V-VIII: Nikodem Sonik kl. V

  • RUCHOMY DOM KULTURY - GŁOSOWANIE

    LINK DO ODDANIE GŁOSU :

    https://malopolskalokalnie.pl/ruchomy-dom-kultury/

    Stowarzyszenie Książnice Nad Rabą z którym bardzo często współpracujemy walczą o głosy w ważnym projekcie Małopolska Lokalnie 2023 - zachęcamy do oddawania głosów. 

    Projekt rozwojowy Stowarzyszenia Książenice nad Rabą zakładał stworzenie ruchomej siedziby organizacji poprzez zakup namiotu, pawilonu, składanych krzeseł i stołu oraz organizację wydarzeń z wykorzystaniem zakupionego sprzętu.

    Stowarzyszenie Książnice nad Rabą zajmuje się aktywizowaniem mieszkańców Książnic do działań na rzecz rozwoju wsi.

    GŁOSOWAĆ MOŻNA CODZIENNIE RAZ OD 6 DO 19 LISTOPADA

  • Dzień Jeża

    7 listopada dzieci z klas 0-III świętowały wspólnie Dzień Jeża. Podczas inspirującej i kreatywnej lekcji miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji dotyczących tych niewielkich, sympatycznych, kolczastych ssaków.

    Zajęcia rozpoczęły się piosenką przygotowaną przez kl.2 i 3, która zaprosiła wszystkich do parku. Następnie w magicznym pudełku czekały liczne zagadki i ciekawostki związane z życiem jeży. Każda klasa miała za zadanie ułożyć puzzle o różnym stopniu trudności. Ogromną atrakcją była sensoryczna ścieżka z żywych eksponatów liści, gałęzi, szyszek, kasztanów, orzechów, którą każdy uczestnik miał pokonać. Następnie wszyscy bawili się w zgadywankę; Jaki jeżyk schował się w dużej norce? Ostatnie wyzwanie polegało na odnalezieniu ukrytych jeżyków. Finał zajęć to zdjęcia w fotobudce wykonanej specjalnie na tą okazję.

    Wszystkie atrakcje i zabawy sprawiły ogromną radość dzieciakom.

  • PODZIĘKOWANIA

    Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania Uczniom oraz Rodzicom naszej szkoły, którzy wzięli aktywny udział w zbiórce darów dla schroniska w Borku. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb zwierząt, zgromadziliśmy spore ilości karmy, koców, poszew, podkładów higienicznych, smyczy oraz środków czystości.

    Szczęśliwe psiaki i kociaki długo nie zapomną

    Waszych dobrych i wielkich serc.

    Cieszymy się, że los bezdomnych i porzuconych zwierząt nie jest obojętny Wam!

     

     

     

    Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej

    im. Św. Kingi w Książnicach wraz z opiekunami

     

    Dary zostały zawiezione do schroniska 6 listopada 2023r.

  • Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

    Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem.

    Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem i z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wszystkich informacji. Całe spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

     

  • Zeelektryzowani

    We wtorek naszą szkolę odwiedziłą grupa zeelektryzowanych, która przeprowadzila bardzo ciekawą żwyą lekcję fizyki !

  • KONKURS

    Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie wiedzowym dotyczącym Święta Odzyskania Niepodległości.

    Wystarczy odpowiedzieć poprawnie na pytania umieszczone w TEŚCIE.

    Link do TESTU znajduje się na stronie internetowej szkoły oraz na kontach uczniów w e-dzienniku librus.

    Nagroda główna : Duża czekolada oraz 6 z historii!

    UWAGA: W PRZYPADKU OTRZYMANIA TAKIEJ SAMEJ ILOŚCI PUNKTÓW, DECYDUJE CZAS ROZWIĄZANIA TESTU.

    Link będzie aktywny do 8 listopada 2023 r.

    Wyniki zostaną ogłoszone podczas apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

     

    TEST WIEDZY O 11 LISTOPADA KLASY I-IV

    https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=Q8BwTAGDW0mYsXrSyBb9szwOSZ2cYCRElz84Fv_lUb1UQ05SSDM4TE9YM0xGMDNOQzc2UFk3UFRMOC4u

    TEST WIEDZY O 11 LISTOPADA KLASY V-VIII

    https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=Q8BwTAGDW0mYsXrSyBb9szwOSZ2cYCRElz84Fv_lUb1UREkzQzhUOTJFVUwxQ1BPSzk2SDA0RTZSRS4u

     

  • Pasowanie na czytelnika

    Tradycją szkolnej biblioteki jest przyjęcie do grona czytelników uczniów klas pierwszych. W tym roku to wydarzenie miało miejsce 27 października 2023r.

    Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

    Na początku dzieci obejrzały przedstawienie „Sąd nad książką”, w którym uczniowie klasy VI wcielili się w rolę oskarżycieli, obrońców i świadków. Inscenizacja przeplatana była filmami edukacyjnymi dotyczących historii książki oraz zasad jak należy szanować książki pożyczone z biblioteki. Uczniowie dowiedzieli się również dlaczego warto czytać książki.

    Następnie szóstoklasiści przeprowadzili egzamin ze znajomości baśni oraz zasad korzystania z biblioteki. Oczywiście pierwszoklasiści zdali egzamin celująco i zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników.

    Na pamiątkę otrzymali piękne książeczki, które ufundowała Rada Rodziców.

  • Klasa pierwsza realizuje międzynarodowy projekt pt. „Literki w akcji”

    Jest to międzynarodowy projekt edukacyjny dążący do rozwijania kluczowych kompetencji u wychowanków, poprzez twórcze i aktywizujące podejście do nauki alfabetu.

    Uczniowie w ramach projektu co miesiąc wykonują trzy zadania. W październiku dzieci pracowały metodą stacji zadaniowych i w zespołach.

    Z wcześniej przyniesionych darów jesieni układały poznane litery, lepiły literki, a także poszukiwały w pudełku sensorycznym przedmiotów zaczynających się na jedną z poznanych liter. Następnie nazwę przedmiotu próbowały zapisać na kartce i dzieliły dany wyraz na głoski.

     

    Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniami z akcji.

  • Projekt ESA w naszej szkole

    ESA, czyli Edukacyjna Sieć Antysmogowa, to projekt, w którym wspólnie działamy na rzecz poprawy jakości powietrza. Tworzymy sieć zaangażowanych szkół i przedszkoli, która stopniowo obejmuje obszar całej Polski. Edukujemy dzieci i dorosłych po to, abyśmy jak najszybciej wszyscy mogli odetchnąć czystym powietrzem.

    ESA. Mierzymy się ze smogiem. Dla powietrza, dla zdrowia, dla przyszłych pokoleń!

    Dzięki zamontowanemu telewizorowi, który otrzymaliśmy z projektu uczniowie poznają odpowiedzi na trzy główne pytania:

    • Skąd bierze się smog?
    • Jak wpływa na nasze zdrowie?
    • Co każdy z nas może zrobić dla poprawy jakości powietrza?

     

  • Ekomuzeum po raz kolejny w naszej szkole !

    W nowym roku szkolnym powracamy z bezpłatnymi warsztatami dla uczniów naszej szkoły - w tym roku skorzystają z nich uczniowie klasy IV.

    Tym razem hasłem spotkań z młodzieżą będzie Wolontariat w Ekomuzeum.

    Fundacja Plenerownia przeprowadzi cykl warsztatów w 10 szkołach podstawowych na obszarze utworzonego "Ekomuzeum między sztuką a życiem" (www.ekomuz.pl). W każdej ze szkół zorganizują cykl czterech dwugodzinnych spotkań upowszechniających ideę wolontariatu. Opowiedzą o tym czym jest, jaką może mieć formę, jakie daje korzyści obu stronom, przybliżą jego prawne aspekty. 

    Istotna jest forma warsztatowa spotkań, aby wciągnąć młodzież w interakcję, dlatego przewidują użycie różnych metod zajęciowych np. symulacji czy scenek. Po pierwszej turze spotkań dzieci - młodzi wolontariusze otrzymają w ramach utworzonego szkolnego koła wolontariatu 3 zadania, do których przygotują ich kolejne 3 spotkania warsztatowe.

     

  • Ślubowanie klasy pierwszej

    18 października w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w strój galowy, piękna dekoracja sali widowiskowej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.


    Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pierwszoklasiści przywitali: pana dyrektora, nauczycieli, koleżanki i kolegów z klas starszych oraz swoich rodziców. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Pięknie zaśpiewane piosenki, brawurowo wykonany „Polonez”, perfekcyjnie wyuczone wierszyki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.


    W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówił pani dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

    Następnie
    Uczniowie kl. IV, III i 0 życzyli sukcesów w nauce oraz zapewniali o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.

    Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście - Rada Rodziców, która obdarowała pierwszoklasistów prezentem, który sprawił ogromną radość dzieciom. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali "słodkie" przyjęcie.

    Ten dzień na pewno na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

  • Projekt "Każdy inny - wszyscy równi"

    Nasza szkoła w tym roku bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym „Każdy inny- wszyscy równi”. Projekt ma na celu uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii i wrażliwości na drugiego człowieka i likwidowanie uprzedzeń na temat niepełnosprawności.

    Projekt polega na realizacji zadań z określonych bloków tematycznych dot. min. niepełnosprawności, tolerancji oraz integracji.

  • Dzień Nauczyciela w oddziale przedszkolnym

    „Nasza Pani jest kochana, zawsze ma dla dzieci czas,
    zwykle pani śpiewa dla nas, ale dziś posłucha nas…” 

    Nie od dziś wiadomo, że przedszkole to drugi dom, a nauczyciel to niezwykle ważna osoba w życiu, szczególnie małych dzieci – to wychowawca, opiekun, przewodnik i autorytet. Bycie nauczycielem przedszkola jest nie tylko zawodem, ale także odpowiedzialną misją.

    Z okazji Dnia Nauczyciela przedszkolaki ręcznie wykonały prezenty, takie jak kartki, laurki, czy drobne upominki, słodkości         i piękne życzenia. Takie samodzielnie stworzone upominki pokazały, że dzieci włożyły wysiłek w wyrażenie swojej wdzięczności.

    NAUCZYCIELE PPRACUJĄCY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM SKŁADAJĄ SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM DZIECIOM I RODZICOM ZA ŻYCZENIA, PAMIĘĆ, MIŁE SŁOWA I NIESPODZIANKĘ….

  • Dzień Nauczyciela

    DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 250 lata temu, 14 października 1773 roku, na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, sejm powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej. Obecnie - na pamiątkę tego wielkiego wydarzenia - 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole to święto obchodziliśmy 16 października. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy II,III i IV. W części oficjalnej głos zabrał Pan Dyrektor Mateusz Dylawerski, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń Polaków. Na koniec uroczystości głos zabrały panie z Rady Rodziców, które również dołączyły się do życzeń p. Dyrektora.

    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Panu Dyrektorowi, Gronu Pedagogicznemu

    oraz Pracownikom Szkoły

    życzymy tak, jak nikt nie życzy

    Spełnienia wszystkich marzeń, Zdrowia, szczęścia i słodyczy!

    Uczniowie SP w Książnicach

  • Rada Rodziców zaprasza na kiermasz charytatywny!

  • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „Polak ma essę”

     

            W tym roku szkolnym nasza szkoła weźmie udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Polak ma essę". Jego głównym założeniem jest utrwalanie zdobytej wiedzy z języka polskiego i historii oraz nabywanie nowych umiejętności poprzez zabawę i integrację uczniów, a także doskonalenie umiejętności swobodnej wypowiedzi.

    Projekt zakłada realizację wyznaczonych zadań w terminie od 2 października 2023 r. do 31 maja 2024 r.

    Zadania wynikające z projektu będą realizowane w klasie VI podczas zajęć koła polonistycznego.

    O wszystkich działaniach będziemy informować na stronie szkoły.

  • Światowy Dzień Uśmiechu

    JAK WIELE MOŻE UŚMIECH? 6 PAŹDZIERNIKA OBCHODZIMY ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

     

    Przyciąga bardziej niż magnes.

    Uśmiech to sygnał, że jesteś otwarty na znajomość, masz dobre intencje i jesteś przyjaźnie nastawiony. 

    Nie szata zdobi człowieka.

    Nie musisz codziennie spędzać kilku godzin przed lustrem i wydawać fortuny na kosmetyki i ubrania. Wystarczy, że wychodząc z domu nie zapomnisz o uśmiechu. 

    Kariera z uśmiechem.

    Uśmiechając się masz o wiele większe szanse na sukces zawodowy! 

    Bezpłatne lekarstwo.

    Uśmiech działa prozdrowotnie. Czy wiedziałeś o tym, że to naturalny środek przeciwbólowy?

    Dłuższe życie.

    Uśmiechnięci ludzie żyją dłużej.

     

  • Mistrzostwach Małopolski Amatorów

    Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Mistrzostwach Małopolski Amatorów. Krakowski Okręgowy Związek w ramach promocji tenisa stołowego w środowisku amatorskim zaprasza wszystkich rekreacyjnie grających i nieposiadających licencji zawodniczej PZTS do wzięcia udziału w turnieju. Szczególnie zapraszamy rodziny z dziećmi do wspólnej, sportowej zabawy.

                Turniej odbędzie się w aż 7 kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Udział dla dzieci i młodzieży jest w pełni darmowy. W kategoriach dorosłych obowiązuje wpisowe 20 zł. Turniej zostanie rozegrany w hali CSiR Czyżyny w Krakowie. Dla najlepszych zawodników przewidziane są puchary i nagrody rzeczowe.

                W ciągu dnia planowane są również dodatkowe atrakcje w postaci konkursów z nagrodami, a także zajęcia pokazowe dla dzieci z profesjonalnymi instruktorami tenisa stołowego, podczas których będzie można zapoznać się z podstawowymi elementami gry.

                Zapisy do zawodów będą prowadzone przez formularz online - ZGŁOSZENIA . Dodatkowo będzie również możliwość zapisania się na miejscu, bezpośrednio przed zawodami od godziny 09:00, natomiast będziemy wdzięczni za dokonanie zapisu z wyprzedzeniem przez formularz.

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi w Książnicach
    Książnice191

    32-420 Gdów
  • tel.: 12 251 92 62

    fax: 12 251 92 62

Galeria zdjęć