MENU

  • WAŻNY KOMUNIKAT !!! Zmiana adresu mailowego !!!

    Informujemy, że Szkoła Podstawowa w Książnicach posiada NOWY adres mailowy.

    NOWY ADRES: sekretariat@spksiaznice.pl

     

  • PASOWANIE NA CZYTELNIKA – 22.09.2020 r.

    W dniu 22 września 2020 r. do biblioteki szkolnej przybyli goście - uczniowie klasy pierwszej. Pierwszoklasiści zapoznali się z biblioteką szkolną, poznali zasady korzystania z księgozbioru biblioteki oraz złożyli przyrzeczenia miłośnika książek. Żeby uzyskać miano czytelnika biblioteki szkolnej, uczniowie klasy I musieli wykazać się nie tylko znajomością książek poznanych w dzieciństwie, ale także sprytem i spostrzegawczością, które przydały się w rozwiązywaniu zadań przygotowanych przez panią bibliotekarkę. Z wszystkimi wyzwaniami poradzili sobie wyśmienicie!  Ich godna naśladowania postawa wzorowego czytelnika została nagrodzona dyplomem i pamiątkową książeczką. Uczniowie obiecali, że do biblioteki będą od tej pory zaglądać jak najczęściej. Trzymamy ich za słowo!

    Drodzy Pierwszoklasiści, witamy Was w naszej bibliotece, starajcie się czerpać z książek jak najwięcej mądrości i radości. Szanujcie je, jak najbliższych sercu przyjaciół!

  • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA W NASZEJ SZKOLE

    „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

                                                                             Wisława Szymborska

     Kwota dofinansowania -  4000 zł. ,

                     wkład własny – 1000 zł

    W roku szkolnym 2020/2021  bierzemy udział w  Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Projekt realizowany jest przez  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

    „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

    Głównym celem projektu jest rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych oraz wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów.

    Projekt został złożony w październiku 2019 r., po otrzymaniu pozytywnej akceptacji projektu, rozpoczęliśmy działania promujące czytelnictwo w naszej szkole.

    W ramach projektu zaplanowano działania:

    - Spotkania  książką dla najmłodszych.

    Cykliczne spotkania w bibliotece z przedszkolakami, których celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych, promowanie zwyczaju sięgania po książkę jako formę spędzania wolnego czasu w sposób przyjemny i pożyteczny,  zapoznanie dzieci z wartościową literaturą dziecięcą (głośne czytanie),  rozwijanie wyobraźni i rozbudzanie ciekawości świata, zdobywanie umiejętności słuchania.

    Spotkania z książką w bibliotece pozwalają dzieciom odkrywać świat, pobudzają do kreatywnego i obrazowego wyrażania swoich uczuć. Dają też radość i zadowolenie z bycia razem oraz przyjemność wspólnych rozmów i wymiany spostrzeżeń na tematy poruszane w czytanych książkach.

    Atmosfera biblioteki sprzyja i uczy obcowania z książką. Łączy się tutaj wiedza z zabawą pod przyjaznym kierunkiem nauczyciela bibliotekarza.

    - Pasowanie na czytelnika.

    Zaproszenie wszystkich uczniów klasy  pierwszej do biblioteki na lekcję biblioteczną, której celem jest zapoznanie się  z biblioteką i poznania zbiorów, zasad korzystania, form współpracy i pomocy uczniom, możliwościom rozwijania swoich talentów dzięki zasobom szkolnych zbiorów bibliotecznych, gry i zabawy czytelnicze zakończone pasowaniem na czytelnika szkoły.

    - Przedstawienie promujące czytelnictwo.

    Celem akcji jest uświadomienie jak ważne jest czytanie wśród dzieci. Uświadomienie, że książki  pomagają w rozwijaniu wrażliwości estetycznej, ukazywaniu piękna utworów literackich, wzbogacaniu wiedzy o świecie, wychowaniu społecznym i wyzwalaniu twórczej ekspresji. Wzbogaca się także aktywność, która przybiera coraz to nowsze formy, przechodząc stopniowo w świadomą twórczość. Zabawy w teatr odgrywają dużą rolę w rozwijaniu zdolności myślenia i mowy, a także twórczej wyobraźni i fantazji. Uczą dzieci samokontroli i współdziałania. Pozwalają im pogłębić swoje doświadczenia, dostrzec własne umiejętności i możliwości.

    Dziecko w zabawach w teatr bardzo chętnie utożsamia się z przedstawionymi przez siebie postaciami,  przeżywa i wczuwa się w sytuację bohatera, uczestniczy w ich przygodach, smutkach i radościach.

    - Akcja Starsi czytają młodszym, której   celem jest  rozwijanie kompetencji czytelniczych uczniów oraz rozbudzać ich zainteresowanie książkami. Uczniowie klas I-III mają okazję wysłuchać czytanych fragmentów zakupionych  książek przez  starsze  koleżanki z klasy VII-VIII . Na zakończenie przygotowane są quizy na temat czytanej książki.

    - Kiermasz Taniej książki

    Zorganizowanie dla wszystkich czytelników: uczniów, rodziców, nauczycieli Kiermaszu Taniej Książki.

    - Kącik Miłośników Książek którego celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych i propagowanie idei wymiany książek.

    Założenie na głównym korytarzu szkoły kącika z ciekawymi propozycjami wydawniczymi, uczniowie mając wolny dostęp do biblioteczki i książek,

    Konkursy czytelnicze dla młodszych i starszych uczniów.

     - Czytelnik roku –całoroczny konkurs -współzawodnictwa uczniów.

     - Mój ulubiony bohater  literacki – konkurs plastyczny dla klas młodszych.

     - Konkurs Zareklamuj książkę - konkurs na najciekawszy slogan zachęcający do czytania książek.

    Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach

    Zorganizowanie wycieczki do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach, której celem jest:

    -  współpraca szkoły, biblioteki szkolnej z MBP w Dobczycach,  promowanie  czytelnictwa wśród uczniów i rozbudzaniu zainteresowania literaturą dziecięcą,

    - zapoznanie dzieci z twórczością klasyków literatury dziecięcej polskiej i światowej,

    - motywowanie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej i biblioteki miejskiej,

    - doskonalenie techniki czytania z wykorzystaniem książek wypożyczonych z biblioteki,

    - wdrażanie uczniów do korzystania z książek na różnych nośnikach,

    - uświadomienie rodzicom korzyści wynikających z czytania,

    - rozwijanie sprawności językowych i inwencji twórczej uczniów,

    - wspomaganie rozwoju emocjonalnego, dostarczanie pozytywnych przeżyć, budowanie poczucia własnej wartości,

    - promowanie czytelnictwa jako przyjemnej i ciekawej formy spędzania czasu wolnego rodziców z dziećmi,

    - zapoznanie z zawodami ludzi pracujących nad powstaniem książki,

    - uświadomienie uczniom obowiązku poszanowania książki jako wytworu pracy ludzkiej,

    - zapoznanie z tradycyjnym  katalogiem kartkowym  oraz z katalogiem elektronicznym.,

    Konkurs Recytatorski

    Udział w konkursie recytatorskim organizowanym przez Centrum Kultury w Gdowie

     

    Działania te zaczęliśmy realizować od stycznia 2020 r.:)

    Książki zakupione w ramach realizowanego projektu wzbogacą księgozbiór biblioteki szkolnej.  

  • Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szk. 2020/2021

    SAMORZĄD UCZNIOWSKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚWIĘTEJ KINGI W KSIĄŻNICACH

     

    PRZEWODNICZĄCA: KAROLINA SEWERYN

    ZASTĘPCA: JULIA KOWALSKA

    GABRIELA KLUPA

    MAGDALENA SUBSTELNA

     

    OPIEKUNOWIE:

    p. MAŁGORZATA RAJSKA – MRÓZ

    p. GRAŻYNA KOWALSKA

    p. ANNA SZOSTAK

     

    Gratulujemy wyboru i życzymy powodzenia w realizacji planów i zamierzeń.

  • Zaproszenie na spotkanie z aktorami

    Centrum Kultury w Gdowie serdecznie zaprasza na spotkanie z aktorem, które odbędzie się już w najbliższy piątek, 18 września, o godz. 17.00 w remizie OSP w Bilczycach. Wejście na spotkanie jest bezpłatne, jednak obowiązują zapisy (tel. 512 186 807). Odbywa się ono w ramach realizowanego przez Centrum Kultury w Gdowie projektu "Poznaj Magię Teatru".

    Naszą gminę odwiedzą aktorzy Teatru Bagatela: Magdalena Walach, znana szerszej publiczności z małego ekranu (wystąpiła m.in w „Pensjonat pod Różą”, „Komisarz Alex”, „M jak Miłość”, „Twarzą w Twarz”), a także Krzysztof Bochenek, od lat zaprzyjaźniony z gminą Gdów, wieloletni prowadzący Święto Ziemi Gdowskiej i Festiwal Osób Niepełnosprawnych w Podolanach.

    W spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy naszej gminy.

     

    Szczegóły na plakacie

  • Wybory do Samorządu Szkolnego 2020/2021

    DRODZY UCZNIOWIE !

           Rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021,  pełen wyzwań i ciekawych inicjatyw. W dniach 14-15.09.2020 r. tj. poniedziałek i wtorek  odbędą się wybory przewodniczącego szkoły. Będziecie mogli oddać głos na swojego faworyta, który będzie Waszym reprezentantem w szkole.

       W tym roku o funkcję przewodniczącego szkoły ubiegają się 4 kandydatki: Magdalena Substelna, Julia Kowalska, Karolina Seweryn i Gabriela Klupa. Dziewczęta są uczennicami klasy ósmej, mają wiele pomysłów i chęci do pracy na rzecz społeczności szkolnej.

        Decyzja nie będzie więc łatwa, bo wszystkie tegoroczne kandydatki mają Wam wiele do zaoferowania! Żeby ułatwić ten trudny wybór, przedstawiamy krótkie wizytówki tegorocznych pretendentek do stanowiska przewodniczącej szkoły.

    Opiekunowie  Samorządu Uczniowskiego

     

    KANDYDATKA NR 1

    MAGDALENA SUBSTELNA

             Nazywam się Magdalena Substelna, mam 13 lat, chodzę do klasy 8  i chciałabym zostać przewodniczącą szkoły.

    Interesuję się grami komputerowymi, rysowaniem oraz zwierzętami. Chciałabym, aby w naszej szkole każdy czuł się swobodnie. Mam kilka pomysłów, które mogłyby pojawić się w naszej szkole takich jak: szczęśliwy numerek, dni tematyczne takie jak dzień koloru zielonego, dzień pluszowego misia, dzień pizzy oraz wiele innych, wszelkie konkursy plastyczne z nagrodami, skrzynka z waszymi pomysłami, gdzie moglibyście zasugerować swoje pomysł na ulepszenie szkoły, założenie klubów zainteresowań np. Klub plastyczny, lekcje na świeżym powietrzu. Jeżeli sytuacja z pandemią poprawiłaby się, starałabym się zorganizować wszelakie dyskoteki.

    Głosujcie na mnie!

    Magdalena Substelna

     

    KANDYDATKA NR 2

    JULIA KOWALSKA

                Cześć! Nazywam się Julia Kowalska, mam 13 lat i chodzę do 8 klasy. Interesuje się muzyką, tańcem, śpiewem i teatrem, a po szkole lubię grać na gitarze, czytać książki oraz uczyć się języków. W ostatnim roku pełniłam funkcję przewodniczącej szkoły, niestety jak wiadomo, nasza działalność została przerwana, co za tym idzie nie udało nam się zrealizować wszystkich planów. W tym roku szkolnym chciałabym przede wszystkim dokończyć to co zaczęliśmy, dostosowując się do obecnej sytuacji.

    Mam także wiele nowych, ciekawych pomysłów jak urozmaicić ten specyficzny czas w szkole. Np. Chciałabym zorganizować ciekawe spotkania z zaproszonymi gośćmi, tematyczne dni oraz przeprowadzić wiele akcji  charytatywnych   na terenie naszej szkoły. 

                                                       Potrzebuje jedynie waszego zaufania i głosu!

    Julia Kowalska

     

    KANDYDATKA NR 3

    KAROLINA SEWERYN

    Nazywam się Karolina Seweryn, chodzę klasy VIII.

    W tym roku kandyduję do samorządu szkolnego i myślę, że moje pomysły spodobają się Wam. Mimo, iż mamy trudny czas związany z koronawirusem (Covid-19), chciałabym, aby w naszej szkole np.: 

    -istniał szczęśliwy numerek               

    -raz w miesiącu zrobić dzień bez kartkówek

    -zorganizować karaoke

    - wprowadzić dni tematyczne

    Myślę, że poradzę sobie  i godnie będę reprezentować naszą szkołę. Jestem otwarta i chętna do pomocy, jeśli będzie taka potrzeba wyciągnę pomocną dłoń do każdego.

    GŁOSUJ NA KAROLINĘ, A CZAS W SZKOLE SZYBKO CI MINIE!!!

    Karolina   Seweryn

     

    KANDYDATKA NR 4

    GABRIELA KLUPA

    Cześć, jestem Gabrysia.  Przygotowałam dla Was coś o mnie , o tym co lubię robić oraz kilka pomysłów na moje działania w  tym roku szkolnym.   

    Na początek coś o sobie. Mam 14 lat, lubię oglądać seriale, wychodzić na dwór i spotykać się ze znajomymi oraz spędzać razem z nimi czas. Jednym z moich hobby jest odgrywanie ról teatralnych i samo uczestniczenie w przedstawieniach, lubię też słuchać muzyki. W tym roku szkolnym mam takie propozycje: kontynuacja szczęśliwego numerka, skrzynia pomysłów na urozmaicenie naszej szkoły, raz w semestrze karaoke (nie jest ono obowiązkowe), dzień zdrowej żywności (przenosimy wtedy do szkoły zdrowe jedzenie), dzień kolorów (każdy ubiera ubrania w dowolnym wybranym przez siebie kolorze), Mam talent!, Dzień rolek i innych podjazdów z kołami/oprócz samochodów (przyjeżdżamy na rolkach workach i deskach do szkoły), gazeta szkolna wydawana raz w miesiącu (na stronie internetowej).

    Więcej wam nie zdradzę, ponieważ jeśli będzie jeszcze coś ciekawego to dowiecie się z biegiem czasu. Mam nadzieję ze moje argumenty Was zachęciły, dziękuję za uwagę.

    Głosujcie na mnie, na pewno nie pożałujecie!

    Gabrysia Klupa

  • Zebrania organizacyjne z Rodzicami - 15.09.2020

    Dyrektor szkoły informuje, że zebrania organizacyjne z Rodzicami odbędą się
    w dniu 15 września 2020 r. (wtorek) zgodnie z poniższym harmonogramem:

     

    Udostępnione dla Rodziców zostaną trzy wejścia do budynku szkoły:

    wejście 1 - klasy IV - VIII  (dotychczasowe główne wejście do szkoły)

    wejście 2 - oddział przedszkolny (wejście od strony placu zabaw)

    wejście 3 - klasy I - III ( wejście przez salę widowiskową)

     

    WEJŚCIE DO BUDYNKU NR. 1:

    klasa IV - godz. 17.00 (sala nr. 1)

    klasa V - godz. 17.10 (sala nr. 6)

    klasa VI - godz. 17.15 (sala nr. 5)

    klasa VII - godz. 17.20 (sala nr. 8)

    klasa VIII - godz. 17.30 (sala nr. 7)

     

    WEJŚCIE DO BUDYNKU NR. 2:

    oddział przedszkolny - godz. 17.00

     

    WEJŚCIE DO BUDYNKU NR. 3:

    klasa I - godz. 17.00 (sala naprzeciwko oddz. przedszk.)

    klasa II - godz. 17.10 (sala nr. 3)

    klasa III - godz. 17.20 (sala nr. 4)
     

    Informujemy, że zebrania odbędą się tylko w poszczególnych klasach z wychowawcami ( zebrania ogólnego wszystkich Rodziców z nauczycielami na sali widowiskowej nie będzie).

  • WAŻNE KOMUNIKATY !!!

    Poniżej zamieszczone zostały ważne informacje dotyczące przyprowadzania dzieci do szkoły przez rodziców, a także niewielkie zmiany w planie lekcji (dla klas IV i VI).

    Przychodzenie, przyprowadzanie dzieci do szkoły:

    W celu zapewnienia bezpieczeństwa w szkole w związku z zorganizowaniem oddzielnych wejść dla uczniów klas I-III i IV-VIII przypominam Uczniom i Rodzicom o stosowaniu się do poniższych zasad:

    Uczniowie rozpoczynający lekcje o godz. 8.00 mogą wchodzić do szkoły od godz. 7.45 (gdy przy wejściu jest nauczyciel dyżurujący). Rodzic przyprowadzając dziecko do szkoły ma obowiązek zachować społeczny dystans od innych osób (rodziców, innych dzieci, pracowników szkoły). Zaleca się by rodzic pozostał przed wejściem do budynku (w przypadku uczniów klas młodszych pomoc w przebraniu mogą uzyskać od nauczyciela dyżurującego).

    Zmiana w planie lekcji w kl. IV i VI:

    W związku z koniecznością wprowadzenia niewielkich zmian w planie lekcji informujemy, że aktualny plan znajduje się na stronie w zakładce "Plan lekcji". Zmiany dotyczą klas IV i VI, natomiast plan dla pozostałych klas pozostaje bez zmian.

     

  • Realizacja programu "Zdalna Szkoła" oraz "Zdalna Szkoła +"

     Gmina Gdów pozyskała kolejne laptopy z rządowego programu “Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

     

     

     Nasza placówka z Programów “Zdalna szkoła” i “Zdalna szkoła plus” otrzymała łącznie 6 laptopów, które ułatwią prowadzenie zdalnej edukacji, ale będą też pomocne w realizacji zadań edukacyjnych w szkole.

  • Rozpoczęcie roku szkolego 2020/2021 wraz z procedurą bezpieczeństwa

    Rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 1 września 2020 r. odbędzie się zgodnie z poniższym harmonogramem:

    godz. 10.00 - oddział przedszkolny i klasy I-III

    godz. 10.30 - klasy IV - VIII

     

    Plan rozpoczęcia roku:

    Spotkanie o wyznaczonej godzinie na parkingu przed szkołą (przed wejściem na salę widowiskową). Po przekazaniu niezbędnych informacji dotyczących zasad bezpieczeństwa obowiązujących w szkole, uczniowie udadzą się z wychowawcami do swoich klas.

    W częściach wspólnych budynku (korytarze, klatki schodowe, łazienki) obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa (maseczka, przyłbica, chusta, itp.)

     

    Rodziców i Uczniów proszę o zapoznanie się z dokumentem:

    SP_Ksiaznice_wewnetrzne_procedury_funkcjonowania_szkoly_wrzesien__2020.pdf

    zgoda na pomiar temperatury: SP_Ksiaznice-Zgoda_na_pomiar_temperatury_u_dziecka.pdf

     

    UWAGA !!! Obowiązują nowe zasady wejść do szkoły:

    oddział przedszkolny - wejście jak dotychczas z boku budynku (od strony placu zabaw)

    klasy I-III - wejście z przodu budynku przez salę widowiskową (szatnia dla uczniów znajduje się przy wejściu)

    klasy IV-VIII - wejście jak dotychczas z boku budynku (główne wejście do szkoły), szatnia w przyziemiu

  • Wyprawka dla pierwszoklasisty

    WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ


    codzienne wyposażenie tornistra:

    ● zeszyt 16-kartkowy w kratkę

    ● zeszyt 16-kartkowy w cienkie linie (najlepiej z kolorowymi liniami)

    ● zeszyt 32-kartkowy w kratkę

    ● piórnik

    ● gruby, trójkątny ołówek

    ● gumka

    ● temperówka

    ● kredki ołówkowe

    ● klej w sztyfcie

    ● nożyczki z zaokrąglonymi końcami

    ● linijka


    przybory do przechowywania w klasie:

    ● farby plakatowe

    ● 2 pędzle o różnej grubości

    ● kubek na wodę

    ● plastelina

    ● bibuła kolorowa

    ● blok rysunkowy biały formatu A4

    ● blok rysunkowy kolorowy formatu A4

    ● blok techniczny biały formatu A4

    ● blok techniczny kolorowy formatu A4

    ● 2 teczki zapinane na gumkę


    strój gimnastyczny:

    ● biała koszulka z krótkim rękawem

    ● krótkie spodenki w ciemnym kolorze

    ● worek na strój


    W szkole obowiązuje uczniów obuwie zmienne na jasnej, gumowej podeszwie.

    Wszystkie rzeczy ucznia powinny być trwale podpisane.

  • BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

    WITAJ SZKOŁO! Od pierwszego września uczniowie rozpoczną edukację stacjonarnie, z zachowaniem ogólnych wytycznych GIS, MZ i MEN. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem :

    Wytyczne_dla_szkol_i_placowek_-_wrzesien_2020_aktualizacja_21-08-2020.pdf

    oraz śledzenie stron internetowych (GIS, MEN, strona szkoły). 

     

    Więcej informacji o organizacji pracy szkoły oraz szczegółowe procedury bezpieczeństwa dla uczniów, rodziców i pracowników szkoły opublikujemy wkrótce.

    Do zobaczenia!

    Prosimy o stosowanie się do poniższych ogólnych wytycznych przedstawionych na ilustracjach:

  • Ankieta dot. "Programu dla szkół" - Owoce, Warzywa i Mleko w szkole

    Szanowni Państwo! Rodzice, nauczyciele i uczniowie,

    Zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej realizowanego w Szkole Podstawowej w Książnicach "Programu dla szkół" dotyczącego dystrybucji dla uczniów klas I-V owoców, warzyw i produktów mlecznych w roku szkolnym 2019/2020. Szczegóły realizowanego w szkole programu są dostępne w zakładce : Owoce i Mleko w szkole. Poniżej treść prośby Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, autora ankiety:

     

    Przesyłamy link do ankiety elektronicznej oceniającej zrealizowane przez KOWR działania związane z promocją „Programu dla szkół” w roku szkolnym 2019/2020.

    http://www.programdlaszkol.org/aktualnosci/index/Program-dla-szkol-jak-oceniasz-jego-promocje/idn:21

    Ankieta jest skierowana do ogółu społeczeństwa: rodziców, nauczycieli, dzieci objętych „Programem dla szkół”.

    (...)

    Ankieta jest anonimowa i będzie aktywna do 15 września br.

    Z wyrazami szacunku

    OT KOWR w Krakowie

    ul. Mogilska 104

    31 -546 Kraków
    (12) 424-09-40

  • Odbiór zaświadczeń o wyniku egzaminu ósmoklasisty

    Zapraszamy w dniu 31 lipca 2020 r. w godz. 9.00 - 12.00 do szkoły po odbiór zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

    Przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego oraz stosowaniu zasad bezpieczeństwa w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 (w budynku szkoły używaj maseczki na ustach i nosie oraz zdezynfekuj ręce).

    Informujemy, że indywidualne wyniki egzaminu ósmoklasisty będą także dostępne w systemie ZIU na stronie https://wyniki.edu.pl w dn. 31 lipca 2020 od godz. 10.00. Uczniowie na podstawie przekazanego przez wychowawcę loginu i hasła mogą sprawdzić w systemie swój indywidualny wynik.

    Przypominamy ósmoklasistom, ze w terminie od 31 lipca do 4 sierpnia 2020r. powinni przedłożyć otrzymane zaświadczenia o wyniku egzaminu w szkołach ponadpodstawowych, do których złożyli wnioski o przyjęcie.

    z poważaniem
    Grzegorz Piętak

  • Zaproszenie na warsztaty taneczne w okresie wakacji

    Na prośbę szkoły tańca "Manufaktura Tańca" przekazujemy informację dotyczącą warsztatów tanecznych dla naszych uczniów. Chętni proszeni są o zapoznanie się z ofertą oraz kontakt z organizatorem. Poniżej treść zaproszenia.

     Szanowni Państwo!

    Jest nam niezmiernie miło zaprosić wszystkie dzieci na letnie warsztaty taneczne z ulubionymi instruktorami Manufaktury Tańca. 

    Warsztaty skierowane są dla dzieci w wieku szkolnym.

    Celem warsztatów jest rozwinięcie umiejętności taneczno-ruchowych w różnych stylach tańca. Organizujemy warsztaty, aby Państwa dzieci mogły miło i produktywnie spędzić wolny czas, wraz  z rówieśnikami i ulubionymi instruktorami naszej szkoły tańca. Dzieci przez cały okres trwania warsztatów nauczą się niesamowitych choreografii, nowych figur i kroków.

    Wszystkie informacje dotyczące warsztatów znajdą Państwo w załączniku.

    Warsztaty_taneczne_oferta_.pdf

  • Podsumowanie roku szkolnego 2019/2020 - (wpis zawiera Filmy !!!)

    "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

       Dobiegł końca bardzo trudny rok szkolny 2019/2020, w którym nauczyciele, uczniowie i rodzice stanęli przed trudnym wyzwaniem jakim było nauczanie zdalne.  Czasami było ciężko, wydawało się, że się nie uda. Dzisiaj wiemy, że daliśmy radę. Pandemia nie przeszkodziła w poznawaniu nowych, nieraz trudnych zagadnień. Poznawaliśmy siebie na nowo. Każdy odkrył w sobie nowe umiejętności, które zaowocują w przyszłości.

       Podczas uroczystego zakończenia roku, które w tym roku odbyło się w  kilku grupach z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa, uczniowie naszej szkoły mogli z dumą odebrać świadectwa  i zasłużone nagrody oraz dyplomy.

    Dopełnieniem tej uroczystości były zdalne akademie przygotowane przez uczniów klasy siódmej i ósmej oraz uczniów należących do koła teatralnego.

    Gratulujemy Wszystkim wytrwałości i sumienności w wykonywaniu zadań.

    Dziękujemy za pomoc, wyrozumiałość i współpracę.

    Życzymy spokojnych, pełnych przygód i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

  • Organizacja zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniu 26 czerwca 2020 r.

    W związku z nadal obowiązującym na terenie kraju stanem epidemii, zakończenie roku szkolnego odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zgodnie z przekazanymi wcześniej informacjami rozdanie nagród i świadectw szkolnych odbędzie się w grupach zgodnie z poniższym harmonogramem:

    Klasy VII-VIII - godz. 8.30

    klasy IV-VI - godz. 10.00

    klasy II-III - godz. 11.30

    klasy 0-I - godz. 12.30

     

    ZASADY BEZPIECZEŃSTWA:

    • Podczas uroczystości w szkole mogą przebywać wyłącznie:

    - uczniowie,

    - nauczyciele,

    - inni pracownicy szkoły odpowiedzialni za przeprowadzenie uroczystości oraz za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, itp.,

    - rodzice dzieci z klas 0-III

    - pracownicy odpowiednich służb, np. medycznych, jeżeli wystąpi taka konieczność,

    • Osoby biorące udział w uroczystości proszone są o przybycie w maseczkach i rękawiczkach. W czasie przebywania w szkole proszeni są o zachowanie co najmniej 1,5 m dystansu społecznego. Uczniowie przybywający do szkoły proszeni są o niezwłoczne przejście do sali gimnastycznej i zajmowanie miejsc siedzących zgodnie z poleceniami pracowników szkoły.
    • zaleca się uczniom posiadanie własnego długopisu do podpisania odbioru świadectwa.
    • Na uroczystość może przyjść wyłącznie osoba zdrowa bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
    • Uczeń, nauczyciel oraz każda inna osoba nie może brać udziału w uroczystości, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
    • Po odbiór świadectw, nagród książkowych dziecko z kl 0-III może przyjść tylko z jednym z rodziców, tak, aby możliwie najmniejsza liczba osób przebywała w danym czasie w szkole.
    • Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły.
    • Należy unikać tworzenia się grup uczniów przed szkołą  przed rozpoczęciem uroczystości oraz po jej zakończeniu.
    • Po wyjściu każdej grupy, zostanie przeprowadzona dezynfekcja krzeseł i stolików.
  • Ósmoklasiści, powodzenia na egzaminie

    Ósmoklasiści, powodzenia na egzaminie

    Przed Wami niezwykle ważne wydarzenie – egzamin ósmoklasisty. Życzymy Wam, aby lata nauki zaowocowały dobrymi wynikami.

    Podczas egzaminu niech towarzyszy Wam opanowanie stresu, skupienie, umiejętność podejmowania trafnych decyzji oraz wiara we własne siły. Każdemu z Was składamy życzenia osiągnięcia jak najlepszych wyników.

    Niech będzie łatwo i oczywiście na maksymalną ilość punktów. Połamania piór!!!

    Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy szkoły

  • Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 26 czerwca br.

    Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej kształcenie na odległość zostało przedłużone do 26 czerwca tj. do końca roku szkolnego. W związku z tym nauczanie nadal będzie się odbywać za pośrednictwem narzędzi do nauki zdalnej.

    Zgodnie z przyjetym harmonogramem egzamiu ósmoklsisty, który odbędzie się w dniach 16, 17 i 18.06.2020 w tych dniach nie będą odbywać się żadne zajęcia edukacyjne dla pozostałych uczniów (tzn. zajęcia zdalne online, konsultacje online i stacjonarne w szkole, zajęcia pomocy psychologiczno-pedagogicznej i rewalidacyjne).

    Klasyfikacja roczna odbędzie się w dniu 22.06.2020 r.

    Zakończenie roku szkolnego i wręczenie świadectw planowane jest w szkole na sali gimnastycznej w dniu 26 czerwca zgodnie z poniższym harmonogramem:

    klasy 7 i 8 - godz. 8.30

    klasy 4, 5 i 6 - godz. 10.00

    klasy 2 i 3 - godz. 11.30

    oddz. przedszkolny i klasa 1 - godz. 12.30

    W tym dniu nadal będą obowiązywać procedury zachowania bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Dokładne wytyczne zostaną przekazane Uczniom i Rodzicom w późniejszym terminie przez wychowawców.

  • Warunki przebiegu egzaminu ósmoklasisty 16-18 czerwca br.

    Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami. Poniżej zamieszczone zostały informacje dotyczące przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty (harmonogram egzaminu, wytyczne przeprowadzenia egzaminu i in.)

    PROCEDURA-egz_osmoklasisty-COVID-19-SP Ksiaznice.pdf

    20200520_E8_EG_EM_Harmonogram_AKTUALIZACJA.pdf

    WYTYCZNE_Przeprowadzanie_egzaminow.pdf

    20190806_E8_EG_EM_Komunikat_o_przyborach.pdf

    20190806_E8_EG_Komunikat_o_dostosowaniach.pdf

    plakat-egzamin.jpg

    Zapraszamy nauczycieli i uczniów na webinaria z ekspertami egzaminacyjnymi, w trakcie których omówione zostaną typowe trudności, z którymi mogą się zetknąć uczniowie podczas egzaminu ósmoklasisty. Pierwsze spotkanie (online za pośrednictwem internetu) odbędzie się 2.06 (wtorek) o godz. 14.00 i dotyczyć będzie egzaminu z języka polskiego. Kolejne spotkania odbywać się będą w kolejnych dniach (3.06 o godz. 14.00 - informacje o egzaminie z matematyki, 4.06 o godz. 14.00 - informacje dotyczące egzaminu z języka angielskiego). Spotkania odbędą się zdalnie za pośrednictwem Internetu. W tym celu należy kliknąć na wybrany poniżej film.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi w Książnicach
    Książnice191

    32-420 Gdów
  • tel.: 12 251 92 62

    fax: 12 251 92 62

Galeria zdjęć