Laboratoria Przyszłości Każdy inny - wszyscy równi Czas na essę Kierunek Przyszłość Świat Karpat Projekt ESA Skąd się biorą produkty ekologiczne

Projekty Edukacyjne

Projekt ESA

14 listopada przypada  Dzień  Czystego Powietrza, uczniowie klas I, II i III oraz V i VI, w ramach realizowanego programu ESA – Edukacyjnej Sieci Antysmogowej realizowali zajęcia poświęcone zanieczyszczeniom powietrza wynikających z działalności człowieka. Celem zajęć było kształtowanie świadomości zagrożeń związanych z zanieczyszczeniami atmosfery oraz odpowiedzialności za stan powietrza wokół nas jak również sposobu postępowania na wypadek wysokiego wskaźnika zanieczyszczenia powietrza. Uczniowie mogli się sprawdzić w grze „Pogromca Smogu”, sprawdzić wiedzę dot. powietrza rozwiązując krzyżówki, rebusy. Podsumowaniem akcji były przygotowane prace plastyczne oraz hasła promujące dbałość o czyste powietrze. Pamiętajmy wszyscy możemy poprawić jakość powietrza, którym na co dzień oddychamy!

ESA czyli Edukacyjna Sieć Antysmogowa zaprasza do zagrania w gry smogowe, które są dostępne dla wszystkich. Można w nie grać bez logowania i przekazać link innym:

Pogromca Smogu – https://eduesa.nask.pl/pogromca-smogu

Sudoku smogowe – https://esa.nask.pl/sudoku-smogowe/

Świętujcie DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA!!!

ESA, czyli Edukacyjna Sieć Antysmogowa, to projekt, w którym wspólnie działamy na rzecz poprawy jakości powietrza. Tworzymy sieć zaangażowanych szkół i przedszkoli, która stopniowo obejmuje obszar całej Polski. Edukujemy dzieci i dorosłych po to, abyśmy jak najszybciej wszyscy mogli odetchnąć czystym powietrzem.

ESA. Mierzymy się ze smogiem. Dla powietrza, dla zdrowia, dla przyszłych pokoleń!

Dzięki zamontowanemu telewizorowi, który otrzymaliśmy z projektu uczniowie poznają odpowiedzi na trzy główne pytania:

• Skąd bierze się smog?
  • Jak wpływa na nasze zdrowie?
  • Co każdy z nas może zrobić dla poprawy jakości powietrza?