Laboratoria Przyszłości Każdy inny - wszyscy równi Czas na essę Kierunek Przyszłość Świat Karpat Projekt ESA Skąd się biorą produkty ekologiczne

Projekty Edukacyjne

Skąd się biorą produkty ekologiczne

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Wieliczce wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi są inicjatorami Ogólnopolskiego programu edukacyjnego „ Skąd się biorą produkty ekologiczne” w roku szkolnym 2023/2024. Program skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym 5-6 lat oraz ich rodziców i opiekunów.

Głównym celem programu jest zwiększanie świadomości na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Zajęcia z programu realizowane są wyłącznie poprzez wykorzystanie materiałów edukacyjnych, które zamieszczone są w formie elektronicznej na stronie internetowej PSSE ( Państwowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna )w Wieliczce. Zaplanowaliśmy do zrealizowania siedem scenariuszy zajęć w oddziale przedszkolnym na temat żywności ekologicznej w ramach w/w programu aby nasze dzieci:

• zrozumiały czym jest rolnictwo ekologiczne

• kształtowały umiejętności wyboru produktów ekologicznych

• propagowały zdrowy styl życia

• zwiększały wiedzę i świadomość na temat nawyków higieniczno – zdrowotnych.