Od 3 marca w naszej szkole rozpocznie się rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz klasy I na rok szkolny 2025/2026.
Kryteria i dokumenty znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce rekrutacja:
https://spksiaznice.edupage.org/text9/
Już niebawem poinformujemy o terminie dnia otwartego.
ZAPRASZAMY!
Sedecznie zapraszamy do udziału w wojewódzkim konkursie artystycznym- regulamin konkursu znajduje się w załączniku.
Zakończyły się prace nad dojazdem i wejściem do przedszkola i placu zabaw.
Całość została wykonana z kostki brukowej.
DziękujemyPanu Wójtowi Gminy Gdów Zbigniewowi Wojasowi za wsparcie finansowej naszej inwestycji.
Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami, które w naszej szkole odbędzie się 16 stycznia (czwartek).
Harmonogram godzinowy:
16:00 - Klasa I
16:30 - Klasy II - VI
17:00 - Klasy VII-VIII
W niedzielny wieczór 5 stycznia w kościele parafialnym pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Chełmie odbył się koncert noworoczny Zespołu Pieśni i Tańca Siedlecanie. W wypełnionej po brzegi świątyni zabrzmiały wyśpiewane przez członków zespołu oraz widzów kolędy, pastorałki i piosenki o tematyce bożonarodzeniowej. W tym pięknym koncercie wystąpiła dziesiątka naszych uczniów:
- Gabriela Kwinta
- Aleksandra Substelna
- Liliana Sonik
- Natalia Górka
- Jan Szostak
- Cyprian Kwinta
- Julia Dziuba
- Maciej Pietrzak
- Maksymilian Pączek
- Zofia Długosz
zdjęcia można obejrzeć na stronach internetowych:
https://www.mojabochnia.pl/?p=211443
zdj. mojaBochnia.pl
W imieniu Pana Dyrektora, grona pedaogicznego oraz obłusgi życzymy Wesołych Świąt, pachnących choinką, ciepłem bliskich i dźwiękiem kolęd. Niech te dni przyniosą spokój i uśmiech w Państwa domach.
Wesołych Świąt
20 grudnia uczniowie klasy pierwszej i drugiej zakończyli realizację projektu Popcorn prosto z ogródka, pod opieką wychowawczyni przyrządzili popcorn z wychodowanych ziaren. Jego zapach roznosił się po całej szkole. To było nie tylko kulinarne doświadczenie, ale także okazja do nauki o cyklu życia roślin oraz do integracji zespołu klasowego.
Dzięki projektowi "Popcorn prosto z ogródka" przekonaliśmy się że, zdrowa żywność smakuje najlepiej, gdy sami ją uprawiamy, nauczyliśmy się też sadzić i pielęgnowac rośliny. Mamy nadzieje, że w kolejnym roku po raz kolejny przystąpimy do akcji.
5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunem przygotowało inscenizację, która miała na celu propagowanie idei wolontariatu. Zwieńczeniem występu było wspólne wykonanie piosenki We are the world.Na zakończenie odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu plastycznego Mój pomysł na pomaganie innym oraz konkursu literackiego Pomaganie jest takie proste.
12 grudnia odbył się Szkolny Turniej w Tenisie Stołowym zorganizowany przez nauczyciela wychowania fizycznego Pana Jarosława Mularza. Z każdej klasy IV-VIII zostały wyłonione po trzy najlepsze osoby, które wzięły udział w turnieju głównym.
Wyniki dziewcząt:
1. Gabriela Kwinta
2. Łucja Smaga
3. Daria Bochus
4. Amelia Boguta
5-6. Julia Kaczmarczyk, Julia Polak
7-8. Dominika Smaga, Julia Długosz
9-12. Milena Kilijańska, Julia Lech, Natalia Substelna, Dominika Kozik
13-15. Zofia Długosz, Nadia Chwastek, Aleksandra Substelna
Wyniki chłopców:
1. Konrad Szostak
2. Filip Kilijański
3. Jan Seweryn
4. Damian Wekwerth
5-6. Nikodem Sonik, Marcin Mętel
7-8. Norbert Król, Dawid Szewczyk
9-12. Cyprian Kwinta, Piotr Ponisz, Jan Szostak, Miłosz Lemiowski
13-17. Krzysztof Zielnik, Karol Paruch, Paweł Boguta, Maksymilian Pączek, Olivier Chwastek
Zakończyliśmy akcję charytatywną dla Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Zebrane rzeczy zostały spakowane przez wolontariuszy i przekazane do siedziby hospicjum, a następnie trafią do podopiecznych fundacji. Serdecznie dziękuję wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom szkoły oraz Radzie Rodziców za wsparcie akcji zorganizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu.
Opiekun SKW
6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj !
Dzecie, nauczyciele oraz nasza obsługa otrzymali prezenty, przygotowane przy wsparciu naszej niezawodnej Rady Rodziców.
Uśmiech na twarzach dzeci nie schodził przez cały dzień.
26 listopada gościliśmy grupę rekonstrukcyjną z Lublina REKONSTRUKTO. Tematem była II wojna światowa. Pokaz cieszył sie bardzo dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Mięli możliwość zakładania mundurów, hełmu oraz trzymanie broni w rękach - pistoletów, granatów i wyrzutni.
28 listopada w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Andrzejki, które na stałe wpisały się w scenariusz szkolnego kalendarza, są wspaniałą okazją do dobrej zabawy i jednocześnie źródłem szacunku dla tolerancji oraz obrzędów ludowych. Dyskoteka szkolna była okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale także integracji szkolnej społeczności. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i współczesnej muzyki popowej. Członkowie Szkolnego Koła Wolantariatu wraz z opiekunem przygotowali wróżby, które podkreśliły nastrój andrzejkowej zabawy. Uczniowie klas 0-3 w dobrych nastrojach wrócili do domów pełni wiary, że spełni się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.
21 listopada zorganizowano w naszej szkole spotkanie z Dogoterapeutą Panią Laurą Gallas- Szybkowską. Uczniowie klas: piątej, szóstej, siódmej i ósmej, mogli dowiedzieć się na czym polega praca Dogoterepeuty i jaką rolę pełni pies w trakcie terapii, a także na czym polega praca psa. Młodzież dowiedziala się w jaki sposób pies przygotowywany jest do pracy, to znaczy jakie są różnice pomiędzy tresurą zwierzęcia, a treningiem. Dodatkowo uczniowie poznali symbole, które określają zasady postępowania z psem np. żółta wstążeczka oznacza zakaz dotykania psa. Pani Laura udzielia informacji dotyczących rodzaju wykształcenia, które należy uzyskać, by w przyszłości móc wykonywać zawód dogoterapeuty.
Najprzyjemniejszą częścią spotkania był bezpośredni kontakt z psem i możliwość samodzielnego sprawdzenia na czym polega praca z psem w praktyce.
Zapraszamy na szkolną dyskotekę z okazji Andrzejek pod hasłem: Powrót do lat 80. i 90.!
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dolina Raby" organizuje konkurs fotograficzny "Dolina Raby - Piękno Natury, Dziedzictwo Kultury". Celem konkursu jest promowanie walorów przyrodniczych i kulturowych LGD"Doliny Raby" tj. gmin Biskupice, Bochnia, Dobczyce, Gdów, Łapanów, Nowy Wiśnicz, Trzciana, Żegocina. Wszelkie szczegóły konkursu zawarte są w plakacie informacyjnym oraz w regulaminie konkursu. Zachęcamy do składania prac konkursowych!!
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. W tym roku klasa 3 po raz pierwszy uczyła się jej wykorzystując KARTY GRABOWSKIEGO do nauki tabliczki mnożenia. Dlaczego?- bo promują zabawową formę nauczania matematyki. Pomysłodawcą akcji jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki. Autor kart Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”, „Dodawanie i odejmowanie” oraz „Gry logiczne (3 kolory),” które opracował z córką. Uczniowie także w nauce tabliczki mnożenia wykorzystywali swoje własne pomysły na szybszą i efektywną naukę.
Gry pozwalają dzieciom bawić się matematyką, sprawdzać swoją wiedzę i umiejętności.