MENU

  • Przedszkolaki w teatrze

    Przedszkolaki pojechały do Oratorium św. Kingi, aby obejrzeć spektakl pt. "Jaś i Małgosia". Sztuka wywołała zachwyt dzieci i wrażenia nie do opisania. Po przedstawieniu odbyliśmy długi historyczny spacer po Bochni. Przejażdżka busem również sprawiła dzieciom niemałą frajdę!

  • APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

    W dniu 30 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą zasadniczą. Znosiła ona liberum veto i wolną elekcję, a ponadto wprowadzała dziedziczność tronu oraz trójpodział władzy. Zwiększała prawa mieszczan z miast królewskich, a także obejmowała chłopów ochroną prawną.

    W celu upamiętnienia tego doniosłego faktu, został wprowadzony sztandar szkoły oraz zaśpiewany hymn Polski. Następnie uczniowie klasy piątej zaprezentowali program artystyczny. Uczniowie gościli na lekcji historii Konstytucję oraz Ojczyznę. Dzięki zadanym przez ucziów pytaniom i udzielonym na te pytania odpowiedziom przez zaproszonych Gości, przygotowali się do sprawdzianu na temat uchwalenia Konstytucji 3 maja. Następnie Krzysztof Zielnik wykonał na pianinie utwór „Witaj majowa jutrzenko”. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali w utworze „Jest taki kraj” Daria Bochus, Miłosz Lemiowski i Łucja Smaga. Uczniowie przygotowali również na tą okazję taniec ze wstążkami do remixu utworu z filmu „Piraci z Karaibów”.

  • PODSUMOWANIE ZBIÓRKI MAKULATURY

    W dniach 22-26 kwietnia samorząd szkolny zorganizował zbiórkę makulatury.

    Celem akcji jest wyrobienie nawyku segregacji odpadów oraz podniesienia świadomości ekologicznej uczniów. Dzięki zbiórce makulatury młodzież wdrażana jest do działań na rzecz ochrony środowiska.

    W bieżącym roku szkolnym udało nam się zebrać 1220 kg surowców wtórnych. Pozwoliło to pozyskać kwotę 244 zł.

     

    Uczniowie, którzy zebrali największą ilość surowców wtórnych to:

    Kornelia Radulska Rzeszot – 295 kg

    Arkadiusz Smaga – 185,90 kg

    Miłosz Lemiowski – 58,20 kg

     

    Pieniądze pozyskane ze zbiórki makulatury zostaną przeznaczone na zakup nagród rzeczowych dla najaktywniejszych uczestników akcji oraz na konkursy organizowane przez SU.

     

    Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom, którzy zaangażowali się w akcję zbiórki makulatury, a w szczególny sposób chcemy podziękować Rodzicom Kornelii Radulskiej Rzeszot - p. Anecie i p. Robertowi za pomoc w załadowaniu i zawiezieniu makulatury do punktu skupu w Bochni. DZIĘKUJEMY!

  • Kolejne sportowe sukcesy!

    Maksymilian Pączek z klasy IV został najlepszym zawodnikiem w gminie w Trójboju (Trójbój składa sie z biegu na 60 m, skoku w dal oraz rzutu piłeczką palantową.) !

    Do tego drużynowo zajmujemy wysokie III miejsce !

    Naszą szkołe reprezentowali: Maksymilian Pączek, Paweł Boguta, Jan Szostak, Michał Puchal oraz Cyprian Kwinta.

  • Czy wiesz ile cukru jesz?

    Przeciętny Polak zjada około 40 kg cukru rocznie, a dziennie średnio 25 łyżeczek, czyli o 15 więcej niż przewiduje norma. Cukier kryje się w wielu produktach spożywczych, również w tych, w których nie spodziewamy się jego obecności. Uczniowie klas młodszych przyjrzeli się licznym produktom, które lubimy jeść i przeanalizowali ich skład pod kątem ilości znajdującego się tam cukru. Cukier występuje pod wieloma nazwami. Warto zachować czujność, kiedy na liście składników widzimy syrop fruktozowy, glukozowy lub glukozowo-fruktozowy, dekstrozę, glukozę, laktozę, melasę.

    Sprawdzaj etykiety na każdym produkcie i wybieraj te produkty, które zawierają najmniej cukru lub wcale!

    Przy tworzeniu plakatów uczniowie korzystali z długopisów 3D otrzymanych w ramach Programu- LABORATORIA PRZYSZŁOSCI.

  • Edukacyjna Sieć Antysmogowa - NASK

    Uczniowie klasy 1 i 3 wzięli udział w lekcji w ramach Edukacyjnej Sieci  - NASK, dowiedzieli się: Czym jest zanieczyszczenie powietrza i skąd się bierze? Jakie są skutki zdrowotne? Jak się przed nim chronić?. Uczniowie doskonale wiedzą w jaki sposób złagodzić skutki smogu. E-lekcja składała się  z filmu,  prezentacji, kart pracy oraz testu. Jesteśmy eko dbamy o planetę - Ziemię!

    Zajęcia przeprowadziła p. Beata Paluch

  • V miejsce w powiecie Drużynowych Biegach Przełajowych

    Po zajęciu 2 miejsca w gminie i awansie na zawody powiatowe drużyna naszych chłopaków w składzie Kacper Martyka, Cyprian Kwinta, Filip Kural, Michał Puchal, Maksymilian Pączek oraz Paweł Boguta zostali V drużyną w powiecie wielickim !

  • Sukces naszych uczniów w Drużynowych Biegach Przełajowych

    12 kwietnia na Gdowskim Zarabiu odbyły się gminne zawody w Drużynowych Biegach Przełajowych !

    Znakomicie spisała się nasza najmłodsza drużyn (4 klasa i młodsi) zdobywając drugie miejsce i awansując do zawodów powiatowych ! Ekipa w składzie: Kacper Martyka, Maksymilian Pączek, Michał Puchal, Cyprian Kwinta, Filip Kural oraz Paweł Boguta przegrała tylko ze szkołą w Gdowie. 

    Indywidualnie wysokie miejsca zajęli: 

    Szczepan Woźnica - 4 miejsce Igrzyska Młodzieży Szkolnej chłopców

    Gabriela Kwinta - 6 miejsce Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt

    Kacper Martyka - 5 miejsce Igrzyska Dzieci chłopców 

  • Małe gesty, a cieszą :)

  • Dzień Autyzmu

    Kwiecień jest wyjątkowym miesiącem ponieważ jest miesiącem świadomości Autyzmu. Nasi uczniowie nie zapomnieli o tym. Klasa VI zorganizowała apel na którym pokrótce przedstawiła najważniejsze informacje o autyzmie. W tym dniu odwiedzili nas również Podopieczni Fundacji w Podolanach i wspólnie zaśpiewaliśmy piękną piosenkę zespołu De Mono. Następnie symbolicznie wypuściliśmy różowo-niebieskie baloniki do nieba aby pokazać naszą solidarność z osobami autystycznymi. To był ważny dla nas dzień. Mamy nadzieję, że każdy zapamięta go na długo i będzie pamiętał czym jest autyzm.

     

  • Zapraszamy na teatr w naszej szkole

  • Poznajemy historię i tradycję Książnic

    Dnia 9 kwietnia odbyło się spotkanie z Panią Marią Kowalską - Karatayli ze Stowarzyszenia Książnice Nad Rabą.

    Tematem spotkania były książnickie legendy, tradycje i miejsca niezwykłe w naszej okolicy. W formie prezentacji oglądneliśmy: mapę Książnic z "lotu ptaka", dzielnice wsi i pochodzenie ich nazw, tereny z pozostałościami stawów, które kiedyś były zasiedlone rodzinami pochodzącymi z Austrii oraz poznaliśmy historię Kapliczki Matki Boskiej Miłosiernej.

    Również Pani Maria pokazywała i opowiadał o miejscowych bagnach, o diabelskim kamieniu na Zorzycach oraz o grodzisku na Chełmie.

    Na zakończenie dzieci poznay zwyczaje palenia sobótek, a także same chętnie opowiadały o różnych ciekawostkach, które słyszały od rodziców i dziadków. 

  • Zbiórka makulatury

  • 3,5 tony zebrane w ramach akcji ELEKTROŚMIECI

    W ramach akcji zbieramy Elektośmieci nasza szkoła zebrała 3,5 tony! Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie w szkolną akcję. 

    Dzięki Naszej postawie Nadleśnictwo Biała Podlaska będzie mogła posadzić 1850 drzew. Również nasza szkoła otrzymała bon w sklepie Express Office. 

  • SZKOLNY ETAP POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „RACHMISTRZ”

    27 marca br. w naszej szkole odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu Matematycznego RACHMISTRZ. Wzięło w nim udział  dwanaścioro uczniów klas 4-8.

    Poniżej reprezentanci poszczególnych klas:

    Klasa 4 – Zofia Długosz

    Klasa 5 – Daria Bochus, Piotr Ponisz, Nikodem Sonik, Damian Wekwerth

    Klasa 6 – Amelia Boguta, Antoni Seweryn, Dawid Szewczyk

    Klasa 7 – Filip Kilijański, Gabriela Kwinta

    Klasa 8 – Kacper Ryba, Szczepan Woźnica

    Do etapu gminnego ww. konkursu mógł zakwalifikować się tylko jeden uczeń danej klasy z najwyższą ilością punktów, jednak nie mniejszą niż 60% możliwych do otrzymania punktów.

    W etapie gminnym Powiatowego Konkursu Matematycznego RACHMISTRZ reprezentować naszą szkołę będą:

    Nikodem Sonik – 82% ogólnej liczby otrzymanych punktów

    Dawid Szewczyk – 100% ogólnej liczby otrzymanych punktów

    Kacper Ryba – 67% ogólnej liczby otrzymanych punktów

     

    Gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie gminnym!!!

     

  • Życzenia świąteczne

  • Apel Wielkanocny

    W dniu 27 marca odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotował prezentację dotyczącą zwyczajów wielkanocnych w Polsce oraz w różnych krajach na świecie. Po zakończeniu uroczystości Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego złożył życzenia do których przyłączyła się także Przewodnicząca Rady Rodziców. Wszystkim życzono spokojnych, radosnych świąt w gronie rodziny. Na ręce Dyrektora przekazano drobny upominek. Następnie wszyscy otrzymali pachnące, smaczne babeczki wielkanocne upieczone przez rodziców, które sprawiły, że każdy poczuł już świąteczny nastrój.

  • Wielkanocne ozdoby z laboratoriami przyszłości

  • Szkolny Pokaz Talentów i Dzień Szalonych Fryzur

    21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji samorząd uczniowski zorganizował Szkolny Pokaz Talentów oraz Dzień Szalonych Fryzur i Strojów.

    Do pokazu talentów zgłosiło się aż 23 uczestników. Byli wśród nich pianiści, tancerze, gitarzyści, miłośnicy farb i pędzli oraz pasjonaci łamigłówek logistycznych.

    Zwycięzców wybierało Jury w składzie:

    - Pan Władysław Kowalski Sołtys wsi Książnice

    - Pani Katarzyna Kwiatek – Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich

    - Panią Barbara Smaga - Przewodnicząca Rady Rodziców

    - Pan Mateusz Dylawerski – Dyrektor naszej wspaniałej szkoły!

     

    Uczestnicy walczyli o tytuł najlepszego oraz nagrody:

    - Nagroda główna- Bon do EMPIK-u o wartości 100 złotych– ufundowany przez Samorząd Uczniowski

    - Bon na Allegro o wartości 50 zł – nagroda ufundowana przez Radę Rodziców.

    - oraz mięciutki i milutki w dotyku Kot Lucek-pluszak, poduszka – ufundowany przez przewodniczącą KGW- Katarzynę Kwiatek oraz sołtysa wsi p. Władysława Kowalskiego. Kolejno zaprezentowali się:

    - uczniowie klasy I, II i III. Liliana Szostak, Oliwia Kaczmarczyk, Aleksandra Góra, Julka Grzesik, Dominika Smaga, Liliana Sonik, Milena Kilijańska i Filip Bochus, którzy ćwiczą swoje talenty taneczne od kilku lat pod okiem pani Adrianny Golarz. Kochają taniec i uwielbiają występować na scenie.

    - Krzysztof Zielnik, uczeń klasy V, który już niejednokrotnie prezentował swoje umiejętności gry na pianinie na naszej szkolnej scenie. Krzysztof zagrał dla nas Nocturnie.

     

    - Antoni Seweryn - pasjonat układanek logicznych. Potrafi ułożyć kostkę Rubika w kilka minut.

     

    - Ananasy z pierwszej klasy - Mają po 8 lat, Na przerwach dokazują, biegają, ale mają też swoje pasje i zainteresowania, które rozwijają pod okiem czujnej wychowawczyni p. Beaty Paluch.

    Dzisiaj zaprezentowali na scenie Wiosenną poleczkę.

     

    - Cyprian Kwinta uczy się gry na gitarze od dwóch lat, dzisiaj zaprezentował utwór Divertimento.

     

    - Kornelia Radulska Rzeszot jest uczennicą klasy IV. Ma 11 lat i uwielbia taniec. Od lat uczęszcza na zajęcia taneczne. Lubi sama opracowywać choreografię, sama też zaprojektowała swój strój, w którym dzisiaj wystąpiła. Dzisiaj zaprezentowała układ taneczny.

     

    - Liliana Sonik, uczennica klasy II. W wieku 7 lat zainteresowała się grą na pianinie. Swoją pasję muzyczną rozwija w szkole muzycznej, jest bardzo ambitna i kocha muzykę do tego stopnia, że sama w domu uczy się nowych utworów.

     

    - Aleksandra Substelna zaprezentowała swoje piękne prace plastyczne. Ola jest uczennicą klasy III, ma 9 lat. Rysuje od zawsze. Aktualnie uczęszcza na zajęcia w Centrum Kultury w Gdowie, na których kształci swoją technikę rysunku. Jej mentorką jest p. Suchoń, która pomaga Oli rozwijać jej talent plastyczny.

     

    - Nadia Chwastek – dla której taniec jest najlepszą formą spędzania wolnego czasu.

     

    - Gabrysia Kwinta z kl. VII wie, ponieważ od 7 lat uczy się gry na instrumencie w szkole muzycznej. Gra na pianinie i skrzypcach jest dla niej wytchnieniem od szarej rzeczywistości.

     

    - Dominika Kozik – pasjonatka tańca, zaprezentowała ciekawy układ taneczny.

     

    Tego dnia każdy uczestnik miał swoje „5 minut” sławy. Mimo towarzyszącej tremy wszyscy wykonawcy zaprezentowali się świetnie.

    Atmosfera podczas konkursu była wspaniała. Publiczność żywiołowo oklaskiwała kolejnych uczestników doceniając ich talent, zaangażowanie i odwagę.

    Wysoki poziom konkursu sprawił, że jury miało trudności z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie jury przyznało nagrody:

     

    I miejsce - Gabriela Kwinta kl. VII

     

    II miejsce – Nadia Chwastek kl. IV

     

    III miejsce- Krzysztof Zielnik kl. V

     

    Nagroda Publiczności – Nadia Chwastek kl. IV

     

    Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym.

     

    Serdecznie DZIĘKUJEMY Radzie Rodziców za ufundowanie nagród: bonu oraz nagród pocieszenia dla wszystkich uczestników konkursu, DZIĘKUJEMY p. Katarzynie Kwiatek i p. Władysławowi Kowalskiemu za ufundowanie nagrody publiczności i pracę w komisji. DZIĘKUJEMY również p. Anecie Radulskiej-Rzeszot, która ufundowała przepiękne puchary dla zwycięzców.

     

    DZIĘKUJEMY również wszystkim Uczniom za włączenie się w akcję Szalona Fryzura i Szalony Strój!

     

    Samorząd Uczniowski

  • Wycieczka kl. 1-3 do Teatru Groteska oraz do Żywego Muzeum Obwarzanka

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi w Książnicach
    Książnice191

    32-420 Gdów
  • tel.: 12 251 92 62

    fax: 12 251 92 62

Galeria zdjęć