MENU

  • Zbiórka mikołajkowa na rzecz podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

    Kochani! Przed nami najpiękniejszy czas w roku. Czas, na który czekają wszystkie dzieci. Pomóżmy wywołać uśmiech na twarzach małych pacjentów Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

    Szkolne Koło Wolontariatu zachęca całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w zbiórce mikołajkowej na rzecz podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

    Plakat_Mikolajkowy_2024_____pdf_(1).pdf

  • Wycieczka klas 0-6 do fabryki bombek oraz do parku trampolin

  • Osiągnięcia naszych uczniów w gminnym konkursie plastycznym "Polska mój dom moja Ojczyzna"

    Nasi uczniowie wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „Polska mój dom moja Ojczyzna ” organizowanym przez CK w Gdowie.Celem konkursu było krzewienie wśród dzieci i młodzieży idei patriotyzmu, promowanie postawy umiłowania i szacunku do swojej Ojczyzny oraz rozwijanie zainteresowań i zdolności uczniów. Jury, biorąc pod uwagę zgodność z regulaminem, tematem konkursu oraz estetykę pracy, wyłoniło laureatów konkursu w czterech kategoriach: przedszkole, klasy I – III, klasy IV – VI i klasy VII – VIII oraz przyznało wyróżnienia dla autorów prac o szczególnych walorach artystycznych. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wśród nagrodzonych znaleźli się również nasi uczniowie:

    I miejsce Aleksandra Substelna

    II miejsce Natalia Substelna oraz Maciej Pietrzak

    Wyróżnienie Julia Długosz

    Gratulujemy!

  • Kampania „Mała książka - wielki człowiek”

         Nasza Szkoła bierze udział w kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek”- wyprawka czytelnicza dla pierwszoklasisty pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

        Chcemy zachęcić dzieci do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych. 

        Jednym z najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed dziećmi u progu edukacji szkolnej, jest nauka czytania.  Dzięki  Wyprawce Czytelniczej może ona stać się prawdziwą przyjemnością.

  • 106 rocznica Odzyskania Niepodległości 

               8 listopada podczas uroczystej akademii uczniowie naszej szkoły świętowali 106 rocznicę odzyskania niepodległości. Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu” – łącząc się ze społecznościami szkolnymi z całego kraju we wspólnym świętowaniu kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  

                 Żeby Polska była Polską przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków.  

    To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Złączone ziemie zaborów pruskiego, rosyjskiego i austriackiego na powrót zrosły się  w jedność. Marzenia Polaków o niepodległości, po latach walki z germanizacją i rusyfikacją, nareszcie się ziściły. Długa i trudna to była droga – droga do wolności. 

    Dziś, ojczyzna oczekuje od nas tego, co najważniejsze – pamięci o jej wielkich synach i miłości do ziemi ojczystej.  

    Uczniowie klasy  IV i V w krótkiej inscenizacji przypomnieli nam jak ważna jest nasza przeszłość i ile zawdzięczamy tym, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości. 

     

  • Rozstrzygnięcie konkursu różańcowego

    6 listopada zostal podsumowany konkurs międzyklasowy na najłagniejszy różaniec. Wygrała klasa I i II wukonując wspólnie różaniec z czerwonych serc.

    Konkurs rozstrzygnał i podsumował Ks. Stanisław Śliwa oraz przygotował nagrody - różańce, pozostali uczestnicy otrzymali dziesiątki różańca. Wszystkim klasom dziękujemy za zaangażowanie i ciekawe pomysły. 

  • Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

    Gminny Ośrodek pomocy społecznej w Gdowie wraz z Wójtem Gminy Gdów Panem Zbigniewem Wojasem zaprasza do dołączenia w walce z przemocą!

  • Warsztaty z wolontariatu prowadzone przez Fundację Plenerownia

  • Remont placu zabaw

    Zakończył się remont placu zabaw na terenie naszej szkoły.

    Dzieci znowu mogą bezpiecznie bawić się na wszystkich urządzeniach.

    Remont wykonany został przez firmę zewnętrzną zgodnie ze wszystkimi cetryfiktami bezpieczeństwa. 

  • Nasi absolwenci

    W imieniu Pana Dyrektora oraz grona pedagogicznego chcielibyśmy po raz kolejny pogratulować naszym absolwentom dostania się do wymarzonych szkół średnich. Wykorzystajcie jak najlepiej zdobytą wiedzę. Stawiajcie sobie ambitne cele. Niech młodzieńczy entuzjazm oraz ciekawość świata nigdy Was nie opuszczają. Miejcie odwagę i wytrwałość, by spełniać swoje marzenia!

     

    Nasi absolwenci dostali się do szkół lub na kierunek:

    - Technikum samochodowe

    - wisaż i stylizacja

    - sprzedawca

    - profil biologiczno-chemiczny

    - Technik logistyczne

    - klasa humanistyczna

     

    Jesteśmy dumni i trzymamy mocno kciuki ! 

  • Wycieczka w ramach projektu „Z geometrią na wsi” - Fundacja mBank

    16 października uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej wzięli udział w wycieczce w ramach projektu „Z geometrią na wsi”. Miała ona na celu poznanie historii obiektów związanych z Książnicami, a także poszukiwanie elementów geometrii w naszej okolicy. Poprosiliśmy panią Marię Kowalską Karataylı – prezes Stowarzyszenia Książnice nad Rabą, aby została naszym przewodnikiem. Pani Maria bardzo interesująco opowiedziała o „dawnych” Książnicach. W trakcie spaceru, uczniowie zaznaczali na mapie szlak, którym odbywała się wycieczka, robili zdjęcia obiektom, zawierającym w swojej budowie figury geometryczne: kąty, figury płaskie i przestrzenne. Zdobyta wiedza z pewnością zostanie wykorzystana na kolejnych zajęciach projektu.

    Dziękujemy pani Marii Kowalskiej Karataylı za ciekawą lekcję historii oraz otrzymane foldery Książnic i mapy szlaków turystycznych Doliny Raby.

  • Pasowanie na Ucznia

    14 października 2024r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie, to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły a zarazem radosny charakter. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia długo i wytrwale pod kierunkiem wychowawczyni. To emocjonujące wydarzenie jest piękną i niezapomnianą szkolną tradycją, kultywowaną od lat. Pierwszaki z uniesioną dłonią, zgodnym chórem złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły a aktu pasowania symbolicznym ołówkiem dokonał Dyrektor Szkoły Pan Mateusz Dylawerski przyjmując pierwszoklasistów do grona szkolnej społeczności. Uczniowie klas pierwszych z okazji ślubowania otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze i legitymacje szkolne oraz prezenty ufundowane przez Radę Rodziców. Po uroczystości odbyło się wspólne spotkanie integracyjne w klasie. Podczas uroczystości dzieci doskonale zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, taneczne i wokalne. Występom towarzyszył uśmiech i dobra zabawa. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji pięknej uroczystości.

  • Wycieczka rowerowa uczniów klas V i VI

    W dniu 10 października br. uczniowie klasy V i VI wraz z opiekunami p. Jarosławem Mularzem, p. Bogusławem Janikiem, p. Marcinem Radulskim oraz p. Anną Szostak wzięli udział w wycieczce rowerowej na trasie Książnice – Dolina Raby.

    Celem wycieczki było integracja uczniów klas V i VI, propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zapoznanie się z atrakcjami regionu.

    W trakcie wyjazdu uczniowie aktywnie spędzili czas oraz mieli okazję do wspólnych zabaw, rozmów i integracji z rówieśnikami

  • DZIEŃ DRZEWA

    10 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Drzewa.

    Młodsi uczniowie na lekcjach przyrody, plastyki i koła przyrodniczego wykonali plakat na to święto przedstawiający jesienne drzewo. Wykorzystali zebrane wcześniej orzechy, kasztany, żołędzie, kawałki patyków. Podczas krótkiej prelekcji zapoznali się z licznymi ciekawostkami na temat drzew, ich funkcją w przyrodzie, a także poznali dawne wierzenia i zwyczaje związane z różnymi gatunkami drzew. W tym dniu nie mogło zabraknąć bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Podczas spaceru w pięknych promieniach słonecznych każdy miał możliwość przytulenia się do drzewa, dotykania kory, zbierania liści i innych skarbów jesieni, a także rozpoznawania drzew rosnących w pobliżu naszej szkoły. Obchody tego święta były okazją do integracji uczniów oraz wspaniałą żywą lekcją przyrody.

  • Noc bibliotek w Książnicach

  • Dotacja m Fundacji ,,Praktyczny wymiar geometrii’’

    Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi w Książnicach znalazła się w gronie beneficjentów programu Fundacji mBank, którego tematem przewodnim jest praktyczny wymiar geometrii.

    Projekt pt. ,,Z geometrią na wsi” został doceniony przez organizatorów i otrzymał dofinansowanie w wysokości 4360 zł.

    W projekcie wezmą udział uczniowie klasy piątej i szóstej. Projekt będzie  realizowany od września 2024 r. do maja 2025 roku.

    Geometria jest dla uczniów trudnym  działem matematyki, a dzięki projektowi ten temat zostanie przedstawiony uczniom w sposób kreatywny i nieszablonowy. Uczniowie będą mieli okazję działać w grupie, nauczyć się planowania swojej pracy. Poprzez zabawę nabędą wiedzę dotyczącą geometrii w otaczającej nas okolicy. Będą dostrzegać geometrię w różnych czynnościach oraz zawodach. Warsztaty plastyczne oraz zajęcia informatyczne zapewnią nowy sposób nauki matematyki. Zajęcia poprowadzone przez trenera LKS Raba Książnice pomogą zrozumieć zastosowanie geometrii w sporcie. Wycieczka z mapą po miejscowości Książnice zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Książnice nad Rabą pokaże, że geometrię możemy zobaczyć nie tylko w budynkach, ale też w roślinach czy innych obiektach. Uczniowie będą rozpoznawać figury płaskie, bryły przestrzenne, wskazywać ich wspólne cechy oraz różnice, robić pomiary obiektów. Wezmą udział także w warsztatach matematycznych. Warsztaty kulinarne przeprowadzone przez KGW pokażą, że geometrię znajdziemy też w gotowaniu. Geometria związana jest również z zawodem krawca, o czym przekonają się uczniowie w  trakcie spotkania z krawcową. Projekt zakończy gra terenowa.

    Koordynator projektu: Agnieszka Partyka-Wiej – nauczyciel matematyki

  • XII Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”.

    26 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”.

    Rywalizacja w dyktandzie to nie tylko sprawdzian znajomości języka ojczystego, ale też okazja by przywołać pamięć o najważniejszych postaciach i wydarzeniach współczesnej historii Polski (do końca XX wieku).

     

    W kategorii klas IV-VI z bardzo trudnym dyktandem zmierzyli się uczniowie klasy V: Nadia Chwastek, Zofia Długosz oraz Kacper Martyka.

    W kategorii klas starszych o miano znawcy ortografii walczyli uczniowie klasy VII: Julia Długosz, Sandra Szczupak oraz Julia Polak.

    Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

     

    Kategoria klas IV-VI

     

    I miejsce Kacper Martyka

    II miejsce: Zofia Długosz

    III miejsce: Nadia Chwastek

     

    Kategoria klas VII-VIII

     

    I miejsce: Julia Długosz

    II miejsce: Sandra Szczupak

    III miejsce: Julia Polak

     

    Niestety żaden z uczestników konkursu nie uzyskał wymaganej sumy punktów, która pozwoliłaby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego, niemniej wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy do biblioteki po odbiór dyplomów oraz symbolicznych upominków.

  • Wybory Samorządu Uczniowskiego

    Dnia 1 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego po wcześniejszej Kampnii Wyborczej. Głosowali wszyscy uczniowie od 0 do VIII klasy. 

    Kandydaci :

    - Julia Kaczmarczyk kl. VII

    - Filip Kiljański kl. VIII

    - Dominika Kozik kl. VIII

    - Gabriela Kwinta kl. VIII

    Już niebawem zostaną ogłoszone wyniki głosowania !

  • Spotkanie z Panem Policjantem

    Ostatnio naszą szkołę odwiedził asp. Jarosław Sroka dzielnicowy z Komisariatu Policji w Gdowie. Pan Policjant przypomniał o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Oprócz tego starsi uczniowie zasięgnęli wiedzy na temat cyberprzemocy i cyberprzestępczosci. Największą atrakcją okazalo się zobaczenie radiowozu policyjnego. Raz jeszcze dziękujemy za tą wspaniałą wizyte

  • IV miejsce w gminnej piłce nożnej

    Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Damian Wekwerth, Nikodem Sonik, Kacper Martyka, Cyprian Kwinta, Paweł Boguta, Maksymilian Pączek, Jan Szostak, Norbert Rajca zajęła IV miejsce w gminnych zawodach w piłce nożnej. 

    Chłopcy przegrali w meczu o III miejsce dopiero po dogrywce 5:6 ze Szkołą Podstawową w Winiarach.

    Bramki w całym turnieju zdobywali:

    6 x Kwinta Cyprian

    4 x Wkwerth Damian

    3 x Martyka Kacper

    1 x Pączek Maksymilian

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi w Książnicach
    Książnice191

    32-420 Gdów
  • tel.: 12 251 92 62

    fax: 12 251 92 62

Galeria zdjęć