14 X 2013 r. Samorząd Uczniowski wraz z uczniami klasy V przygotował uroczystą akademię z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie podziękowali swoim nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za trud i poświęcenie włożone w codzienną pracę. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Na zakończenie uroczystości każdy nauczyciel i pracownik szkoły otrzymał różę oraz kartkę z życzeniami.
Opracowanie: Anna Szostak
Fotorelacja: https://spksiaznice.edupage.org/album/?
W dniu 1 X 2013 r. uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami pożegnali Lato i powitali złotą polską Jesień. Odbyło się wiele różnych atrakcji,a wśród nich: grilowanie kiełbasek, pieczenie chleba, konkurencje sportowe oraz zabawy integracyjne. Wszystkim uczestnikom dopisywał wspaniały humor oraz piękna jesienna pogoda.
Fotorelacja:http://spksiaznice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=29
Wyjazd na „Zieloną Szkołę” do Bukowiny Tatrzańskiej był bardzo udany, ponieważ dopisała nam ładna pogoda i tryskaliśmy dobrym humorem. Dla mnie najfajniejszą atrakcją były kąpiele na basenach, a także wycieczki do Zakopanego. Dużą frajdę sprawiły mi zabawy z kolegami i koleżankami, dyskoteki, gry i inne ciekawe atrakcje.
Julia
Przyjechaliśmy na zieloną szkołę 16.06.2013r. a wróciliśmy 20.06.2013r.. W niedzielę zwiedzaliśmy Zakopane, Gubałówkę i Jaskinię Mroźną. W poniedziałek byliśmy na basenach termalnych. Następnego dnia była dyskoteka i ognisko. W środę byliśmy na warsztatach „Malowania na szkle” i na zakupach. Kolejnego dnia zwiedzaliśmy Zakopane i wróciliśmy do domu .
Karolina
W tym roku szkolnym wyjechaliśmy na "Zieloną Szkołę" 16.06.2013 r. do miejscowości Bukowina Tatrzańska. Ośrodek do którego zostaliśmy zakwaterowani był piękny z dużą ilością atrakcji . Poza wspaniałym ośrodkiem nasza Pani wychowawczyni zapewniła na 100 % wspaniałych zabaw i niespodzianek. Mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będziemy wspólnie z całą klasą mogli spędzić równie wspaniałe chwilę.
Kamil
Na zielonej szkole w ośrodku „Stasinda” było fajnie. Jest tam basen, jakuzi oraz boiska do gry. Była tam również sala z komputerami i fliperami oraz stoły do pin-ponga i bilarda. Pokoje były ładne i był w nich telewizory. Jedzenie było dobre, ale najfajniejszy był szwedzki stół. Obok ośrodka było dużo zieleni i ładne alejki do spacerowania z których można oglądać piękne góry.
Przemek
Na „Zielonej Szkole” było fajnie. Malowaliśmy na szkle. Ja namalowałam Jezusa z Maryją. Chodziliśmy po górach i byliśmy na basenach termalnych (3 godziny). Były pyszne obiady, kolacje i śniadania .
Magda
,,Zielona Szkoła” jest super! Można zobaczyć wiele ciekawych miejsc i poznać wspaniałych ludzi. Na ostatnim wyjeździe podobały mi się: wycieczka do Jaskini Mroźnej, baseny w ośrodku, boisko, komputery.
Stefan
Na „Zielonej Szkole” było fajnie, ponieważ pierwszy raz zobaczyłam na żywo wodospad.
Byliśmy na basenie i w Jaskini Mroźnej. Robiliśmy masło w maselnicy. Malowaliśmy na szkle.
Oliwia
Na "Zielonej Szkole" było super, były aqua parki, warsztaty, dyskoteki i wycieczki.
Najbardziej dopisywała nam pogoda, w dzień było aż 32 C !
Ośrodek był cudowny z wygodnymi, przytulnymi pokojami i z wspaniałymi widokami.
Martyna
Na "zielonej szkole" było fajnie, codziennie były nowe atrakcje.
Zwiedzaliśmy Zakopane, pływaliśmy w basenach termalnych, graliśmy w piłkę.
Były nawet prace plastyczne, malowaliśmy na szkle, kupowaliśmy różne pamiątki.
Basia
Jak byliśmy na „Zielonej Szkole” to bardzo podobało mi się gdy kąpaliśmy się w basenach termalnych. Podobały mi się również warsztaty na których malowaliśmy na szkle, słuchaliśmy góralskiej muzyki a także samodzielnie zrobiliśmy masło, które trafiło do naszych brzuszków. Zafascynowała mnie także Jaskinia Mroźna w której znajdowały się stalagmity.
Radosław
Fotorelacja:https://spksiaznice.edupage.org/album/
3 czerwca w naszej szkole świętowano Dzień Dziecka; uroczystość rozpoczęła się od międzyklasowych rozgrywek sportowych, które dostarczyły wszystkim startującym mnóstwo energii. Po konkurencjach sportowych nastał czas na to, co dzieciaki lubią najbardziej: ZABAWA! Pośród gier, tańców i konkursów dostosowanych do wieku dzieciaków, każdy znalazł coś dla siebie. Były i zabawy na ogromnym dmuchanym zamku, który przypadł do gustu nie tylko najmłodszym uczniom naszej szkoły ale również szóstoklasistom, był i Clown Harry w kolorowej afroczuprynie, który wyczarowywał kolorowe zwierzaki z baloników oraz gigantyczne bańki mydlane, był też Clown Rudzik, który zamieniał dziecięce twarze w urocze kotki, pieski, myszki…
Radosnym dziecięcym piskom, gonitwom i okrzykom radości nie było końca….
Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Książnicach składają podziękowanie Radzie Rodziców za sfinansowanie i organizację Dnia Dziecka, oraz za wywołanie uśmiechów na twarzach dzieci. Dziękujemy za znaczący wkład pracy, pomoc, wsparcie i osobiste zaangażowanie w funkcjonowanie szkoły.
Nie uda się wyrazić miłości żadnym wierszem.
Miłość tę zawierają dziecięce słowa pierwsze:
Tata słyszy się często, Mama słyszy się wszędzie.
Te najpiękniejsze słowa wyśpiewaliśmy raz jeszcze!
28 maja w sali widowiskowej szkoły odbyła się miła uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, którą przygotowali wychowawcy wraz z dziećmi.
Zaproszeni rodzice stawili się bardzo licznie. Podczas spotkania uczniowie klas: I – II zaprezentowali barwne i pouczające przedstawienie „ O niegrzecznym Koziołku”. Przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki, trzecioklasiści z humorem opowiedzieli „Jak tata mamę poznał”, był również pokaz tańców towarzyskich, a gdy zabrzmiało „Kocham Cię” i „Cudownych Rodziców mam” goście byli bardzo wzruszeni. Mamy i tatusiowie byli dumni ze swych dzieci i nagrodzili ich występy gromkimi brawami.
Pani dyrektor Agnieszka Partyka-Wiej w imieniu swoim i grona nauczycielskiego złożyła rodzicom serdeczne życzenia oraz pogratulowała wspaniałych pociech. Następnie pokroiła okazały tort, przygotowany przez Radę Rodziców.
Na zakończenie dzieci obsypały rodziców pocałunkami i wręczyły własnoręcznie wykonane drobne upominki oraz laurki.
Uroczystość przebiegła w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Była okazją do umocnienia więzi rodzinnych.
Fotorelacja: https://spksiaznice.edupage.org/photos/?gallery=25&photo=album
Fotorelacja z wycieczki do Starego Sącza: https://spksiaznice.edupage.org/photos/?gallery=23&photo=album
Książnice obroniły tytuł mistrza powiatu w Szarowie!!!
18 kwietnia w Szarowie spotkało się 6 najlepszych szkół w powiecie wielickim w mini piłce ręcznej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Były to szkoły: SP Książnice, SP Niegowić, SP Wieliczka nr 2, SP Kłaj, SP Niepołomice, SP Przebieczany. Faworytami rozgrywek była Szkoła Podstawowa z Książnic, która w ubiegłym roku zajęła bardzo wysokie 5 miejsce w finale wojewódzkim.
SP Książnice w meczach grupowych pokonały SP Wieliczka nr 2 oraz SP Przebieczany, dało to awans do finału. W meczu finałowym szczypiorniści z Książnic wygrali pewnie 12:8 z SP Niepołomice. Szkoła Podstawowa z Książnic będzie reprezentowała Powiat na etapie rejonowym w Krzeszowicach. Szkołę Podstawową z Książnic reprezentowali: Ryba Marcin, Murzyn Piotr, Turakiewicz Arkadiusz, Kasprzyk Miłosz, Konieczny Konrad, Czerwiński Wojciech, Tabor Kamil, Janik Tomasz, Murzyn Mateusz, Skimina Mateusz, Nykaza Tomasz, Pustuła Krzysztof, Nosek Łukasz. Opiekun drużyny: Nauczyciel wychowania fizycznego Krzysztof Obrał
Zapraszamy do obejrzenia galerii fotograficznej:
https://spksiaznice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=22
Są takie święta raz do roku
Co budzą życie, budzą czas
Wszystko rozkwita w słońca blasku
I wielka miłość rośnie w nas
Miłość do ludzi do przyrody
W zielone każdy z wiosną gra
Już zima poszła spać za morza
A w naszych sercach miłość trwa
27.03.2013 roku uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Anety Komorowskiej, zaprezentowali przedstawienie wielkanocno-wiosenne.
Celem przedstawienia było przybliżenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych; dzieci w barwny sposób opowiedziały o symbolach związanych ze świętami paschalnymi. Przedstawienie wzbogacone było piękną oprawą muzyczną przygotowaną przez panią Beatę Chumę a piosenki wykonali uczniowie klas III i IV.
Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej: https://spksiaznice.edupage.org/photos/?gallery=21&photo=album
Fotorelacja z dnia wiosny: https://spksiaznice.edupage.org/photos/?gallery=20&ind=11&photoRemove=album/20/img012.jpg
21 marca 2013r. odbyła się w naszej szkole wyjątkowa lekcja przyrody. Spotkała się ona z wielkim zainteresowaniem, ponieważ naszymi gośćmi były żywe ptaki i ich opiekunowie. Dzieci dowiedziały się o życiu ptaków z grupy sów, sokołów i jastrzębi. Prowadzący zajęcia przedstawiali swoich podopiecznych i ciekawie opowiadali o ich cechach i zwyczajach. Można je było zobaczyć w różnych sytuacjach - podczas układania (tresury), lotu i polowania. Na zakończenie zajęć dzieci mogły zrobić sobie fotografie z sową płomykówką FIONĄ, która cierpliwie pozowała do wszystkich zdjęć. Bardzo dziękujemy trenerom ptaków z zespołu Zielone Lekcje za ciekawie przygotowane i przeprowadzone zajęcia. Tak przekazane wiadomości i zdobyta wiedza na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.
Fotorelacja ze spotkania: https://spksiaznice.edupage.org/photos/?gallery=19&photo=album
21 grudnia 2012r. zakończył się pierwszy cykl zajęć z projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów
klas I-III szkół z terenu Gminy Gdów.
Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu oraz trudnościami matematycznymi stworzyły możliwości zdobycia nowych umiejętności i wiarę we własne możliwości osiągnięcia sukcesu. Uczniowie bardzo chętnie pracowali na zajęciach. Stosowane metody aktywizujące, ćwiczenia praktyczne, wykorzystywane różne źródła wiedzy oraz urozmaicone zadania dostosowane do możliwości dzieci, pobudzały ich inicjatywę. Uczniowie byli nagradzani nalepkami motywacyjnymi nawet za drobne osiągnięcia. Na zajęciach czuli się dostrzegani, ważni, a to dodawało im pewności i motywowało do pracy.
Dzięki uzyskanemu wsparciu uczniowie udoskonalili technikę czytania, osiągnęli postęp w zakresie zrozumienia czytanego tekstu, uzupełnili wiadomości programowe z ortografii, wzbogacili słownictwo, rozwinęli sprawność językową i logiczne myślenie. Znacznie lepiej radzą sobie ze stawianymi przed nimi wymaganiami, uzyskują wyższe wyniki na sprawdzianach.
W ramach zajęć rozwijających zainteresowania matematyczno-przyrodnicze dzieci poznawały tajniki matematyki- „królowej nauk”. Rozwiązywały ciekawe zadania i łamigłówki, poznały techniki sprawnego liczenia. Dokonywały obliczeń pieniężnych, kalendarzowych, zegarowych. Miały możliwość pracy z różnego typu układankami logiczno-matematycznymi. Mieli okazję bawić się matematyką wykorzystując przy tym ciekawe pomoce dydaktyczne. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się zajęcia o charakterze przyrodniczym, które realizowane były przede wszystkim za pomocą metod problemowych, praktycznego działania. Dominowały doświadczenia, eksperymenty i obserwacje przyrodnicze. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu ciekawych zjawisk na Ziemi, ochrony środowiska, wszechświata. W czasie prowadzonych zajęć korzystano z licznych programów multimedialnych, gier planszowych i innych pomocy edukacyjnych, które sprawiły, że grupa nauczyła się współpracy, pomocy koleżeńskiej oraz zdrowej rywalizacji.
Zajęcia logopedyczne prowadzone były zgodnie z ustalonym harmonogramem. Uczniowie poprzez zabawę poprawnie wykonywali ćwiczenia warg, języka i żuchwy. Bawiąc się okazywali swój entuzjazm i cieszyli się z każdego małego sukcesu. Wszystkie ćwiczenia miały na celu pomoc w rozwoju mowy dziecka. Duży nacisk położono także na ćwiczenia oddechowe, rytmizujące i dykcyjne. Krok po kroku, stopniowo i powoli zwiększano stopień trudności ćwiczeń. Dzięki temu uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem, cierpliwie wykonując kolejne zadania.
W miesiącu lutym 2013 roku ruszyły kolejne zajęcia realizowane w ramach projektu i są to:
Gimnastyka korekcyjna- nauczyciel prowadzący Krzysztof Obrał
Zajęcia logopedyczne- nauczyciel prowadzący Renata Król-Wcisło
Zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczno-przyrodnicze- nauczyciel prowadzący Eliza Szostak
Dnia 15 lutego 2013 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem Poeci dzieciom.
Uczniowie recytowali wiersze znanych poetów m.in. Juliana Tuwima, Doroty Gellner, Wandy Chotomskiej. Recytatorzy oceniani byli w trzech kategoriach:
klasa 0
klasy I-III
klasy IV – VI
Jury (p. Aneta Komorowska Puścizna, p. Bożena Ryncarz oraz p. Anna Szostak) wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach.
Klasa 0
I miejsce:Zuzanna Klejdysz oraz Julia Kowalska
Wyróznienie: Jakub Białota, Łukasz Styczeń, Sebastian Wydra
Klasy I-III
I miejsce: Małgorzata Paruch kl. II
II miejsce: Krzysztof Pączek kl.I
III miejsce: Magdalena Szostak kl. II
Wyróżnienie: Grzegorz Stroński Kl. I, Julia Kasprzyk kl. III, Martyna Kasprzyk kl. III, Stefan Paruch kl. III, Karolina Klima Kl. II,
Klasy IV – VI
I miejsce: Julia Głowa kl. IV
II miejsce : Kacper Drozd kl. IV, Bartosz Woźnica kl. IV
III miejsce: Dominika Smaga kl. VI
Wyróżnienie: Adrianna Lonka kl. VI, Weronika Kwiatek kl. VI, Artur Szostak kl. IV
Laureaci otrzymali nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców. Zwycięzcy będą reprezentować szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Gdowie.
Gratulujemy laureatom i uczestnikom konkursu.
Opracowanie: Anna Szostak
13 lutego 2013 r. uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej w Książnicach wzięli udział w spotkaniu z wielokrotnym mistrzem Polski i olimpijczykiem Pawłem Zygmuntem. Spotkanie było częścią akcji „zostań olimpijczykiem”. Paweł Zygmunt łyżwiarz szybki, wielokrotny Mistrz Polski, medalista Mistrz Europy i Świata. Paweł Zygmunt wystąpił na igrzyskach w Lillehammer, Nagano, Salt Lake City i Turynie. Tematem spotkania z Pawłem Zygmuntem było przedstawienie historii igrzysk olimpijskich, idei olimpijskiej oraz swojej kariery sportowej. Paweł Zygmunt zachęcał do aktywnego spędzania czasu wolnego, do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Nasz wybitny łyżwiarz podkreślił:” nie każdy musi być sportowcem, by zostać olimpijczykiem, ale każdy z nas może być olimpijczykiem w tym co robi”.
Na koniec spotkania uczniowie zadawali pytania związane z początkami kariery naszego sławnego sportowca i występami na igrzyskach olimpijskich. Każdy uczeń mógł otrzymać pamiątkowy autograf od Pawła Zygmunta.
Opracowanie: Krzysztof Obrał
Fotorelacja w albumie fotograficznym.
https://spksiaznice.edupage.org/photos/?gallery=16&photo=album
„Kocham mocno babcię, dziadka – to nie żart moi mili
Dzisiaj im życzenia składam, by 100 latek jeszcze żyli”.
Są takie dwa dni w roku, w których obdarzamy szczególnymi dowodami miłości i szacunku babcie i dziadków. Pamiętali o nich uczniowie naszej szkoły. Pod kierunkiem nauczycieli przygotowali uroczystość, na którą zaprosili swoje babcie i dziadków.
Do sali widowiskowej w Książnicach licznie przybyli szacowni goście, by podziwiać występy wnucząt. Przywitała ich ciepłymi słowami dyrektor szkoły, Pani Agnieszka Partyka-Wiej. W imieniu swoim i wszystkich pracowników szkoły złożyła serdeczne życzenia. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze, albowiem odbywało się w czasie kiedy trwamy w bożonarodzeniowej radości.
W nastrój świąteczno-noworoczny wprowadziły nas „Jasełka”, które przygotowali uczniowie klasy III, a oprawę muzyczną do nich uczniowie klas IV-VI.
Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas I i II przygotowały cześć artystyczną dla babć i dziadków; były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Babcie i Dziadkowie zostali również obdarowani własnoręcznie wykonanymi przez wnuczęta prezentami. W przyjęciu gości pomogli niezawodni rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków tak, jak w tym dniu.
Od poniedziałku, ferie zimowe rozpoczną m.in. uczniowie z województwa małopolskiego. Dla tych, którzy nie mają w planie żadnych zimowych wojaży przygotowaliśmy ciekawą ofertę spędzenia czasu wolnego.
Poniżej znajdują się harmonogramy zajęć zaplanowanych w Centrum Kultury oraz w świetlicach wiejskich w Cichawie, Niegowici i Nieznanowicach. Ponadto, w każdy poniedziałek i czwartek UKS Gdów zaprasza na zajęcia sportowe, które będą odbywać się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Gdowie.
źródło: www.gdow.pl