MENU

  • Wycieczka do Wygiełzowa

    Jednym z zadań projektu unijnego „Szkoła Podstawowa w Książnicach centrum edukacji dla wielu pokoleń” była wycieczka do Wygiełzowa realizowana w ramach zajęć kulinarno-edukacyjnych, finansowana ze środków unijnych.

    Uczestnikami wyprawy do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie byli  mieszkańcy Książnic: dzieci, młodzież i dorośli. Celem wycieczki były zajęcia warsztatowe „Od ziarna do chleba”. Najmłodsi uczestnicy zaznajomili się z procesem pozyskiwania ziarna, mielenia zboża na mąkę, robienia kaszy, pieczenia chleba. Pomimo upalnej pogody wycieczkowicze „ciężko” pracowali: młócili cepem, wykonywali wianie czyli oddzielali ziarno od plew, mielili zboże w żarnach, obtłukiwali kaszę w stępach. Zajęcia uświadomiły małym beneficjentom, że chleb jest wytworem ciężkiej pracy wielu ludzi: rolnika, młynarza, piekarza.

    Następnie uczestnicy wycieczki poznali życie naszych przodków sprzed kilku wieków. Wraz z przewodnikami wędrowali po skansenie malowniczymi dróżkami, podpatrując dawne życie biednych i bogatych mieszkańców wsi. Odwiedzali zagrody jedno i wielobudynkowe,  chaty kryte strzechą, podziwiali ich wyposażenie, poznawali sprzęty, które służyły ówczesnym ludziom do pracy i wykonywania przedmiotów codziennego użytku (narzędzia do prania, prasowania, maglowania). Mieli także możliwość obejrzenia naczyń, mebli, obrazów, sprzętów, w które wyposażono wnętrza mieszkalne. Odwiedzili dawną szkołę, w której królowały gliniane tabliczki do pisania, zobaczyli dawną izbę nauczyciela. Uwagę wszystkich zwrócił XVII wieczny kościół, perełka Skansenu z 1623r., który wraz z wolno stojącą wieżą alarmową tworzy zespół sakralny. W centralnej części Skansenu mogli zadzwonić zabytkowym dzwonkiem, którym dawniej zwoływano się na modlitwę, ostrzegano o pożarze, informowano o śmierci kogoś ze wsi. Zachwycali się pięknym wystrojem odrestaurowanego dworu rodziny Bzowskich z Drogini pochodzącego z 1730r. - zobaczyli m.in. salon, pokój pani, gabinet pana, pokój rezydentki, sypialnię.

    Po zwiedzeniu zabytkowych obiektów uczestnicy wycieczki spotkali się na integracyjnym ognisku, na którym upiekli smakowite kiełbaski. Tu też były wspólne rozmowy, wspomnienia, wymiana wrażeń dorosłych i dzieci.

    Po dłuższym odpoczynku grupa wraz z p.dyrektor Elżbietą Ponisz oraz opiekunkami  p.Beatą Chuma i p.Dominiką Wnęk udała się do ruin zamku „Lipowiec” na Górze Zamkowej (362 m. n.p.m.) należącego niegdyś do biskupów krakowskich. W zamku przez setki lat znajdowało się więzienie. Najbardziej do gustu najmłodszym uczestnikom przypadły dyby, w które każdy chciał się zakuć. Jedną z głównych atrakcji było wejście na szczyt zamkowej wieży (27 m wysokości ), gdzie znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać malowniczą okolicę na Dolinę Karpia w Zatorze i okolice Oświęcimia. Po pamiątkowych zdjęciach uczestnicy spacerem przez las  udali się do autokaru. Przebywanie w takim obiekcie było przyjemnością i nauką.

  • I miejsce Książnic w Krzeszowicach

    W Krzeszowicach odbył się rejonowy turniej piłki ręcznej chłopców szkół podstawowych w ramach igrzysk młodzieży szkolnej. W zawodach wzięły udział najlepsze reprezentacje szkół w rejonie. Powiat wielicki reprezentowała Szkoła Podstawowa z Książnic. Szkoła Podstawowa z Książnic w składzie: Klejdysz Kamil, Czerwiński Piotr, Szostak Szczepan, Turakiewicz Arkadiusz, Murzyn Piotr, Filipek Piotr, Kumor Tomasz, Konieczny Konrad, Pustuła Krzysztof, Czerwiński Wojciech, Tabor Kamil, Janik Tomasz, Nosek Łukasz, nie jechała do Krzeszowic w roli faworytów jednak mimo to zajęli I miejsce na etapie rejonowym, co dało awans do zawodów wojewódzkich w Krakowie(Hala COM COM ZONE i KS Wanda Ptaszyckiego 6). Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego w Książnicach pan Krzysztof Obrał.

    Jestem dumny i szczęśliwy z postawy moich uczniów(zawodników). Nie będę ukrywał, że jestem zaskoczony tak wysokim wynikiem i że potrafiliśmy udźwignąć trud tego turnieju. Trzeba pochwalić chłopaków, którzy włożyli dużo serca w te zawody, mam nadzieję, że teraz nasi chłopcy nabiorą pewności i uwierzą w siebie, bo tego nam trzeba przed etapem wojewódzkim – podsumował nauczyciel wychowania fizycznego w Książnicach Krzysztof Obrał

  • Konkurs matematyczny

    Myśl Galileusza „Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat” była mottem gminnych eliminacji konkursu matematycznego „Rachmistrz”, który odbyły się w Szkole Podstawowej im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Pierzchowie.

    Do rywalizacji stanęło 37 uczniów z 11 szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Uczestnicy eliminacji rywalizowali w trzech grupach wiekowych (kl. IV, V i VI). Każdy uczeń musiał w ciągu 45 minut zmierzyć się z kilkoma zadaniami matematycznymi. „Rachmistrzów” i „V-ce Rachmistrzów” w poszczególnych kategoriach wiekowych wyłoniono po dogrywkach, co świadczy o bardzo wysokim i wyrównanym poziomie konkursu.

    Wyniku eliminacji gminnych konkursu matematycznego „Rachmistrz” są następujące:

    Kategoria I – uczniowie klas czwartych:
    - I miejsce i tytuł „Rachmistrza klas czwartych” – Szymon Kwapiszewski (SP Gdów)
    - II  miejsce i tytuł „V-ce Rachmistrza klas czwartych” (ex aequo) – Zuzanna Bartosik (SP Marszowice) oraz Kamil Tabor (SP Książnice)

    Kategoria II – uczniowie klas piątych:
    - I miejsce i tytuł „Rachmistrza klas piątych” – Adam Pyrz (SP Gdów)
    - II  miejsce i tytuł „V-ce Rachmistrza klas piątych”  – Maksymilian Stańczyk (SP Niegowić)
    - III  miejsce i tytuł „V-ce Rachmistrza klas piątych”  – Jacek Stasiak (SP Gdów)

    Kategoria II – uczniowie klas szóstych:
    - I miejsce i tytuł „Rachmistrza klas szóstych” – Anna Bugajska (SP Gdów)
    - II  miejsce i tytuł „V-ce Rachmistrza klas szóstych”  – Kamil Bieniek (SP Książnice)
    - III  miejsce i tytuł „V-ce Rachmistrza klas szóstych”  – Weronika Zastwaniak (SP Gdów)

    „Rachmistrzowie” i „V-ce Rachmistrzowie” będą reprezentowali naszą gminę podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 06 czerwca 2012r. w Szkole Podstawowej w Niepołomicach.
     
    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które wręczyła Kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Gdowie - Pani Ewa Konieczna. Jak co roku fundatorem nagród był Urząd Gminy w Gdowie. Pani Kierownik pogratulowała wszystkim uczestnikom awansu do eliminacji gminnych konkursu, a zwycięzcom życzyła sukcesów w etapie powiatowym. Podziękowania zostały również skierowane do nauczycieli przygotowujących dzieci do konkursu, dyrektora SP w Pierzchowie – p. Adama Kasprzyka, gminnego koordynatora konkursu – p. Agnieszki Wilkosz, Rady Rodziców przy SP w Pierzchowie za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla dzieci oraz strażaków z OSP w Pierzchowie i PSP w Wieliczce za przygotowanie pokazu wozów strażackich oraz przybliżenie tajników pracy strażaka uczestnikom konkursu.

     

    Do albumu fotograficznego zostały dodane zdjęcia z konkursu.

    Źródło:http://www.gdow.pl/aktualnosci

  • Koncert nauczycieli Szkoły Muzycznej w Gdowie

    25 kwietnia o godzinie 10:40 uczniowie zostali zaproszeni na krótki koncert nauczycieli Szkoły Muzycznej w Gdowie, który odbył się w sali widowiskowej naszej szkoły. Muzycy zagrali kilka utworów, następnie uczniowie mogli obejrzec instrumenty. W ten sposób nauczyciele starali sie zachęcic uczniów naszej szkoły do gry na wybranym instrumencie, a także do rozpoczęcia nauki w Szkole Muzycznej w Gdowie.

  • Artykuł dotyczący projektu w "DZIENNIKU POLSKIM"

    Dzięki unijnemu projektowi udało się znakomicie zintegrować cztery pokolenia mieszkańców.
    Sztuka kulinarna babć przestała mieć tajemnice przed wnuczkami.

    Pod linkiem  dziennik_polski.pdf znajduje się artykuł dotyczący w/w projektu.

  • Nowe zdjęcia

    Do albumu fotograficznego zostały dodane zdjęcia z zajęć projektu unijnego w Izbie regionalnej.

  • Zajęcia projektu unijnego „ Szkoła Podstawowa w Książnicach centrum edukacji dla wielu pokoleń” przeprowadzone inaczej - w Izbie Regionalnej

    Uczestnicy unijnych warsztatów kulinarno –edukacyjnych prowadzonych przez instruktorkę Beatę Chuma, nauczycielkę SP w Książnicach, udali się do miejscowej Izby Regionalnej aby dokładnie poznać historyczny cotygodniowy, czasochłonny i wymagający wiele wysiłku proces powstawania chleba. Na początku młodzież zapoznała się z przedmiotami związanymi z chlebem.

     

    Szczegółowo o eksponatach zgromadzonych w Izbie Regionalnej opowiedziała uczestnikom opiekunka i współzałożycielka Izby przewodnicząca miejscowego KGW Stanisława Martyka. Pokazała zainteresowanym sierp i kosę do żęcia zboża, cepy, które niegdyś służyły do młócenia zboża, działanie żarna, które służyło do produkcji mąki. Bardzo zaciekawieni uczestnicy podziwiali także zgromadzone w Izbie Regionalnej takie sprzęty jak: sito do przesiewania mąki, dzieżę, w której przechowywano zakwas ( resztki surowego ciasta po ostatnim wypieku) i robiono rozczyn, nieckę do wyrabiania ciasta, słomianki, w których rósł chleb, pomiotło, do czyszczenia pieca chlebowego, łopatę na której wsadzano bochenki do pieca. Uczestnicy zajęć rozpoznawali i nazywali zboża, zapoznali się z zawartością witamin, związków mineralnych zawartych w zbożach oraz poznali znaczenie zbóż dla zdrowia człowieka.

                Pani Stasia szczegółowo opowiedziała uczestnikom o historii chleba. Zamożniejsi gospodarze wypiekali chleb raz w tygodniu, biedniejsi – co dwa tygodnie lub rzadziej. Najczęściej chleb pieczono w sobotę, a rozczyn robiono w piątek wieczorem. Wyrośnięty chleb znaczono znakiem krzyża i wkładano do rozgrzanego pieca.

    Często też razem z chlebem pieczono małe placki posypane cukrem, zwane podpłomykami.

                Z wielkim zainteresowaniem uczestnicy zajęć brali udział w pokazie procesu powstawania sera. Po ogrzaniu zsiadłe mleko przelewali do woreczka, który powiesili do ocieknięcia, następnie wkładali ser do praski. Beneficjenci ze smakiem degustowali świeżą serwatkę i własnoręcznie zrobiony ser.

                Zajęcia w Izbie Regionalnej były okazją do przekonania się, w jaki sposób te muzealne dziś przedmioty służyły naszym dziadkom. A może młodzież  z innych szkół odwiedzi naszą Izbę Regionalną?

                W minionym, przedświątecznym tygodniu odbyły się już ostatnie unijne  zajęcia rękodzielnicze i bibułkarskie. Beneficjenci wykonali piękne stroiki wielkanocne, które będą pokazane na wystawie podczas zakończenia projektu, ale już teraz można je podziwiać na stronie internetowej szkoły.

     

                                                                                     

    Koordynator projektu: Danuta Wnęk 

  • Wyniki II etapu szkolnego konkursu matematycznego "RACHMISTRZ"

    4 kwietnia odbył się II etap konkursu matematycznego "Rachmistrz". Do etapu gminnego zakwalifikowali się: Kamil Tabor z klasy IV, Arkadiusz Turakiewicz z klasy V, Kamil Bieniek z klasy VI. Gratulujemy!

  • Gminny etap Konkursu Recytatorskiego

    21 marca 2012 r. odbyły się gminne eliminacje  57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który w tym roku odbył się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do rywalizacji stanęło 61 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Gdów. Po wysłuchaniu prezentacji uczestników Jury postanowiło wyróżnić uczniów naszej szkoły: Małgorzatę Paruch i Kacpra Drozda.

  • Zaproszenie na

    Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Kingi w Książnicach zaprasza rodziców i dzieci na „Dzień Otwarty Szkoły”

     

    Dnia 22 marca 2012 roku w godz. 16:30 – 18:00

     

    Zapraszamy rodziców i dzieci 5,6 i 7 letnie na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY. Odwiedzając naszą placówkę będziecie Państwo mogli uzyskać różne informacje, które pomogą dokonać oceny szkoły pod kątem warunków, jakie posiada w celu dokonania właściwego wyboru i podjęcia decyzji w tak ważnej sprawie.

    W tym czasie, będziecie Państwo mogli zapisać swoje dzieci do I klasy i Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2012/2013.

     

    Zapraszamy wszystkich uczniów kl. 0-VI do podjęcia nauki w naszej szkole.

     

     

    Drodzy Rodzice!

     

    „Wychowanie i nauczanie dziecka jest jak szlifowanie drogocennego kamienia”, dlatego tez nasza szkoła z wieloletnimi tradycjami „bawiąc uczy, ucząc bawi”, a tym samym zapewnia:

     

    • doskonale przygotowaną kadrę pedagogiczną
    • naukę informatyki od klasy I w nowoczesnej pracowni komputerowej
    • naukę języka angielskiego od zerówki
    • sale dostosowane dla dzieci 6 letnich w klasie I
    • rozwijanie wszechstronnych zainteresowań dzieci poprzez ciekawe zajecia lekcyjne
    • indywidualną prace z dzieckiem, zajęcia wyrównawcze
    • ciekawe i skuteczne metody pracy z dzieckiem

     

    JESTEŚMY SZKOŁĄ OTWARTĄ:

     

    • realizujemy projekty unijne
    • współpracujemy z bibliotekami, przedszkolami, szkołami i innymi instytucjami
    • organizujemy ciekawe imprezy z udziałem dzieci i rodziców
    • integrujemy społeczność uczniowską
    • organizujemy i uczestniczymy w konkursach na terenie szkoły. Gminy, województwa
    • osiągamy sukcesy – zdobywając czołowe miejsca i wyróżnienia w konkursach
    • realizujemy ogólnopolskie programy promujące zdrowie i bezpieczeństwo w szkole i wokół nas
    • tworzymy przyjazny klimat
    • zapewniamy opiekę świetlicową, jeśli zaistnieje taka potrzeba

     

    Jesteśmy szkołą, w której bezpieczeństwo jest priorytetem wszelkich działań – dążymy do tego, by być szkołą bez przemocy i agresji. Dbamy o miłą i przyjazną atmosferę. Traktujemy ucznia podmiotowo – indywidualnie, czuwając nad jego wszechstronnym rozwojem.

    Wierzymy, że jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom Państwa i naszych przyszłych uczniów.

     

    Zatem do zobaczenia 22 marca!!!

    Będą to dla wszystkich niezapomniane chwile, wspólnie spędzone przy dobrej zabawie i wesołym słowie.

  • Nowe zdjęcia

    Do albumu fotograficznego zostały dodane zdjęcia z zakończenia warsztatów kulinarno-edukacyjnych prowadzonych nieodpłatnie przez członkinie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

  • Zajęcia projektu unijnego :” Szkoła Podstawowa w Książnicach centrum edukacji dla wielu pokoleń” na półmetku !

    Właśnie zakończyły się prowadzone przez  KGW w miesiącu styczniu i lutym warsztaty kulinarno-edukacyjne.
    Zajęcia prowadziły nieodpłatnie członkinie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich pod przewodnictwem przewodniczącej
    pani Stanisławy Martyki, skierowane były do dzieci , młodzieży i dorosłych. Celem warsztatów było przekazanie praktycznych i tradycyjnych sposobów przygotowywania  żywności oraz szkolenie z zakresu kuchni regionalnej i tradycji kulinarnych naszej miejscowości.
       Produkty na zajęcia zakupiono ze środków unijnych.

     


    Uczestnicy podpatrywali sposoby wykonywania regionalnych potraw demonstrowanych przez członkinie KGW. Dzieci i młodzież uważnie obserwowały poczynania pań z KGW i z dużym zaangażowaniem włączały się w przygotowanie dań naśladując je bardzo sprawnie.
    Pieczołowicie i ze starannością mierzono , odważano składniki ,
    z których wyczarowywano dania związane z naszym regionem. I tak pod okiem naszej mistrzyni pani Stasi  beneficjenci wykonali tradycyjną  święconkę na serwatce , rozgrzewającą parzybrodę , lepili pierogi, piekli faworki, pączki z ziemniakami, róże karnawałowe oponki serowe , kulali paruchy, kleili kartacze , piekli babcine placki pieczone na blasze, kroili  boczek na skwarki , oraz warzywa na surówkę itp.
       Po każdych zajęciach odbywała się degustacja. Wszyscy uczestnicy byli ciekawi jak smakują potrawy regionalne w lokalnym wykonaniu.   
    Zgodnie z tradycją regionu beneficjenci nauczyli się profesjonalnej
    dekoracji stołów , trudnej sztuki składania serwetek oraz fachowej obsługi gościa. Zajęcia wspierane były przez p. dyr. miejscowej szkoły Elżbietę Ponisz i nauczycieli.
    Dzięki tym zajęciom w Książnicach nie ma obaw o zachowanie tradycji kulinarnych zarówno  wśród starszego jak i młodszego pokolenia.
           Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty bibułkarskie, na których uczestnicy poznali tajniki sztuki wykonywania różnorodnych kwiatów. Nauczyli  się tworzyć wyroby z bibuły marszczonej i krepiny, poznali techniki bibułkarskie : skręcanie zwijanie, rolowanie na patyczku , wycinanie.
    Uczestnicy otrzymali niezbędne materiały warsztatowe zakupione ze środków unijnych i pod okiem instruktorki przystępowali do wykonywania kwiatów. Wiele radości sprawiło uczestnikom wykonanie dekoracyjnego bukieciku z kolorowych krokusów, okazałej  róży,  maków i   chabrów. Warsztaty te , to nie  tylko  nowy
    i atrakcyjny sposób na spędzanie wolnego czasu , ale także możliwość, poprzez bibułkarstwo, podreperowania domowego budżetu. 
       Dużym zainteresowaniem cieszą się też warsztaty ludowo taneczne, które prowadzi tancerka, choreograf i instruktor tańca pani Anna Musiał.
    Beneficjenci- dzieci , młodzież i dorośli  tańczą polskie tańce ludowe , szkockie i irlandzkie, znajdują siłę i czas na to, aby poznać , a tym samym kultywować taniec ludowy – ważny element naszej narodowej tożsamości.
       Warsztaty uczą współpracy , bycia w zespole , radości ze wspólnego działania. Okazuje się, że zajęcia projektowe doskonale połączyły i zintegrowały cztery pokolenia Książnic.
                                               Koordynator : Danuta Wnęk
     

  • Konkurs recytatorski

    8 lutego odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski, który zorganizowały: p. B. Ryncarz i p. E. Szostak. W konkursie wzięło udział29 uczniów. Każdy z uczestników przygotował dowolny utwór poetycki ifragment prozy. Zgodnie z przyjętymi kryteriami jury oceniało: dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny.
        Wszyscy uczestnicy konkursu byli świetnie przygotowani, a największe brawa otrzymalinajmłodsi recytatorzy.


    Wyniki konkursu:
    w kategorii – przedszkole:
        I miejsce: zajęli ex aequo -  Bartłomiej Turakiewicz i Krzysztof Pączek
        w kategorii klas I – III:
        I miejsce: otrzymały ex aequo - Julia Głowa i Małgorzata Paruch
        II miejsce: Kacper Drozd
        III miejsce: ex aequo – Magdalena Szostak i Aleksandra Wnęk
        wyróżnienie:
        Karolina Klima, Stefan Paruch, Natalia Mętel
        w kategorii klas IV – VI:
        I miejsce: ex aequo – Agnieszka Kwiatek i Magdalena Daniel
        II miejsce: Natalia Nykaza
        III miejsce: Dominika Smaga

    Nagrodę publiczności otrzymali: Agnieszka Kwiatek i Szymon Dąbrowski.
    Artystyczne umiejętności dzieci zostały nagrodzone dyplomami, a najlepsi otrzymali również nagrody książkowe i przybory do zajęć plastycznych.

    Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!
        Laureatom życzymy powodzenia w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
    Zapraszamy na spotkanie z poezją za rok.

  • Zabawa karnawałowa

    9 lutego 2012 r. (czwartek) w Szkole Podstawowej

    w Książnicach odbędzie się
    ZABAWA KARNAWAŁOWA,
    o godz. 12:00-15:00 bawić się będą dzieci kl. O-III
    o godz. 15:30-18:30 zapraszamy uczniów kl. IV-VI.

  • Apel do rodziców

    Pomimo dużych mrozów nasza szkoła nie zawiesza zajęć. W szkole jest ciepło, ale na zewnątrz temperatury coraz niższe. Prosimy o sprawdzanie - zwłaszcza starszych dzieci, poniewaz młodsze najczęściej są przez Państwa dowożone do szkoły - czy wychodząc na zajęcia, mają założone ciepłe kurtki, czapki, szaliki oraz rękawiczki. Nie zapominajmy o kamizelkach odblaskowych!!!. Jeżeli dziecko zgubiło kamizelkę, szkoła dysponuje dodatkowymi, które dziecko może otrzymać.

  • Cyrk "Szok"

    2 lutego 2012 r. naszą szkołę odwiedził cyrk "Szok". Młodszej widowni najbardziej podobały sie występy klowna i pieska, który umiał liczyć.  Klown wykonywał akrobacje na rowerku o jednym kole, stawał na równoważni zbudowanej z kilku walców i desek, zapraszał do wspólnej zabawy uczniów. Starsi uczniowie patrzyli z zachwytem na akrobacje przezentowane przez tancerkę. Dziewczyna wykonała taniec z hula-hop oraz taniec z wężem.

  • Teatrzyk kukiełkowy

    30 stycznia 2012 r. uczniowie obejrzeli przedstawienie teatrzyku kukiełkowego "Nowe szaty cesarza". Bajka bardzo podobała się nawet uczniom klas sztarszych.

  • Sprawozdanie z Dnia Babci i Dziadka 2012

                     W niedzielne popołudnie 22 stycznia w sali widowiskowej szkoły odbyła się wspaniała impreza z okazji Dnia Babci i Dziadka.

    Na uroczystość przybyło bardzo dużo gości: babcie, dziadziusiowie, rodzice, rodzeństwo. Zaszczycili nas również swą obecnością: kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół- pani Ewa Konieczna, przewodnicząca KGW- pani Stanisława Martyka, sołtys- pan Jan Migdał.

                    Zebranych serdecznie powitała dyrektor szkoły- Elżbieta Ponisz, która zwróciła uwagę na ważną rolę, jaką w życiu rodziny pełnią babcia i dziadek oraz złożyła życzenia licznie zgromadzonym seniorom.

                    Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali bogaty program artystyczny.

     Na początek mali aktorzy z kl. I i III wcielili się w role: aniołów, pasterzy, królów itd. i przedstawili piękne „Jasełka”.

    Najmłodsi, milusińscy naszej szkoły opowiadali „Jak to z babcią i dziadkiem było”.

    Z kolei uczniowie,którzy uczestniczą w zajęciach koła wokalno- tanecznego wierszem, tańcem

     i piosenką dziękowali swoim dziadkom za opiekę, cierpliwość i poświęcony czas.

                    Nie zabrakło współczesnych rytmów muzycznych. Taniec hip-hopowy oraz układ taneczny cheerleaderek, zauroczyły naszych gości.

                    Na zakończenie programu wszystkie wnuki zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły ukochanym Babciom i Dziadziusiom samodzielnie wykonane laurki i kwiaty.

                    W atmosferze wzruszenia i radości seniorzy oraz ich wnuczęta częstowali się pysznymi słodkościami, przygotowanymi przez Rodziców.

                    Wspólnym kolędowaniem i życzeniami zakończyła się ta miła uroczystość, która tak licznie zgromadziła mieszkańców Książnic.

  • Zaproszenie

    Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków

    na spotkanie noworoczne z okazji dnia Babci i Dziadka,

    które odbędzie się 22.01.2012 r. o godzinie 15:00

    w sali widowiskowej szkoły.

     

                                          Uczniowie i nauczyciele

     

  • Nowe zdjęcia

    Do albumu fotograficznego zostały  dodane zdjęcia przedstawiające ślubowanie uczniów klasy pierwszej w roku szk. 2011/2012.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi w Książnicach
    Książnice191

    32-420 Gdów
  • tel.: 12 251 92 62

    fax: 12 251 92 62

Galeria zdjęć