MENU

  • Najlepsze życzenia dla wszystkich Mam❤️

  • Nowa pomoc psychologiczna dla mieszkańców Gminy Gdów

    Zaproszenie Pana Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa, Pana Wice Wójta Gminy Gdów Grzegorza Piętaka oraz Pani Dyrektor Gminnego Centrum Obsługi Oświaty.


    Oto Informacja i zaproszenie:

    "Jak dbać o zdrowie psychiczne?"
    30 maja br. (wtorek) o godz. 18.30 w Centrum Kultury w Gdowie.

    Wydarzenie jest inauguracją tworzenia w Gminie Gdów nowego punktu konsultacji psychologicznej. W trakcie spotkania zaplanowaliśmy wykład nt. „Jak dbać o swoje zdrowie psychiczne” prowadzony przez psycholog – dr Natalię Czyżowską, a następnie planowany jest krótki recital gitarowy. 

    Wykład będzie okazją do porozmawiania na temat form i rodzajów wsparcia w kryzysach psychicznych. Poruszone zostaną m.in. kwestie dotyczące różnych form wsparcia psychologicznego, ze zwróceniem uwagi na częste problemy pojawiające się w różnych grupach wiekowych, oraz podkreśleniem dlaczego w związku z tym warto z tych form wsparcia psychologicznego korzystać. Wykładowca skoncentruje się na kryzysach psychicznych (które mogą się pojawiać bez względu na wiek), aby nieco je znormalizować i pokazać, że każdemu mogą przydarzyć się w życiu sytuacje trudne, w których warto jest szukać wsparcia (i gdzie takie wsparcie można znaleźć/uzyskać).

  • II miejsce dla Leny Kilijańskiej, wyróżnienie dla Kornelii Radulskiej -Rzeszot w gminnym konkursie - Laurka dla mojej Mamy i mojego Taty.

    https://www.ck.gdow.pl/aktualnosci/laurki-z-serca-wykonane-i-wystep-malych-gdowian-prezentem-dla-mamy-i-taty/

  • Egzamin ósmoklasisty za nami! Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

  • Ogólnopolska akcja edukacyjna "Zdrowo rosnę"

    W marcu klasa trzecia przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Zdrowo Rosną” zorganizowanej przez firmę ogrodniczą W. Legutko. Długo oczekiwaliśmy na pakiet edukacyjny, który dotarł do nas w połowie maja i zawierał nasiona koperku, ziemię, doniczki oraz tematyczne karty pracy.  Na lekcji przyrody trzecioklasiści postanowili założyć klasowy ogródek: posiali koperek, zasadzili ogórki, pomidory, cebulę oraz arbuzy. Teraz czekamy ok. 10-14 dni na wykiełkowanie roślin. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały komiks przygotowany przez organizatorów akcji „Zdrowo Rosną”.

    Celem powyższej akcji było kształtowanie wśród dzieci postawy proekologicznej oraz zamiłowania do zdrowej żywności.

  • Zaczarowany świat muzyki cz. II

    W dniu 17 maja tym razem uczniowie klasy 4 uczestniczyli w koncercie zorganizowanym przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Gdowie. Podczas występów przygotowanych przez uczniów i nauczycieli tej szkoły mogliśmy posłuchać brzmienia różnych instrumentów np.: fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli, akordeonu, fletu, klarnetu, saksofonu, trąbki, oboju.

     

  • Wykorzystanie drukarki 3D w klasie 3

    Uczniowie klasy 3 podczas lekcji informatyki oraz plastyki mieli możliwość pracy z drukarką 3D Banach School, zakupioną w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

    Głównym celem lekcji było zapoznanie uczniów z zasadą  działania drukarki 3D oraz z bezpiecznym jej użytkowaniem. Dzieci wydrukowały dwa projekty: spirograf oraz  ślimak- stojak na karteczki!

    Lekcja wzbudziła duże zainteresowanie uczniów, którzy z uwagą słuchali o zastosowaniu wydruku 3D  w różnych dziedzinach nauki.

  • Zaczarowany świat muzyki

    W dniu 15 maja uczniowie klasy 1 i 2 uczestniczyli w koncercie zorganizowanym przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Gdowie. Podczas występów przygotowanych przez uczniów i nauczycieli tej szkoły mogliśmy posłuchać brzmienia różnych instrumentów np.: fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli, akordeonu, fletu, klarnetu, saksofonu, trąbki, oboju. Byliśmy zachwyceni ciekawymi utworami, które usłyszeliśmy. Najbardziej podobała nam się gra na wibrafonie. Mieliśmy także możliwość zapoznania się z konstrukcją instrumentów i ich historią. Wiele radości sprawiły nam zagadki muzyczne, na które bez problemu udzielaliśmy odpowiedzi. Taka lekcja muzyki była dla nas przyjemnością, a sama gra na instrumencie to fascynująca podróż w muzyczny świat.

  • REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

    Od 15 maja (poniedziałek) do 19 maja (piątek) w naszej szkole trwać będzie rekrutacja uzupełniająca do oddziału przedszkolnego oraz do I klasy na rok szkolny 2023/2024.

    Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które chciałyby jeszcze dołączyć do naszej szkoły. 

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  • Akademia z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja

    W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, klasa V przygotowała montaż słowno-muzyczny. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 232 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

    Nie byłoby tego święta, gdyby nie ci, co podsunęli myśl, aby stworzyć „cud majowy”. Byli to: król Stanisław August Poniatowski, marszałek Stanisław Małachowski, Ignacy i Stanisław Potoccy oraz Hugo Kołłątaj, Józef Wybicki, Stanisław Staszic. Wszyscy oni na Sejmie Czteroletnim 3 Maja 1791r. uchwalili ustawę zwaną Konstytucją 3 Maja.

  • Spotkanie autorskie

    Z okazji międzynarodowego dnia Ziemi oddział przedszkolny oraz klasy I-III uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Panią Moniką Borkowską - Szmit organizowanym przez Gminna Biblioteke Publiczną w Gdowie. Pisarka opowiadała o swojej książce pt. "Stach i śmieci", która jest opowieścią detektywistyczno-ekologiczną, której bohaterowie są uczniami klasy IV B. 

    Nie zabrakło również pouczających rozmów o ochornie środowiska, ekologii, segregacji odpadów, recyklingu oraz ochronie środowiska. 

     

  • Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny II

  • Puchar Tymbarku

    Rprezentacja naszej szkoły w składzie: Jan Szostak, Norbert Rajca, Dawid Rajca, Maksymilian Pączek, Kacper Martyka, Arkadiusz Smaga, Paweł Boguta, Jan Wojdyła oraz Cyprian Kwinta uczestniczyli w gminnych eleminacjach o Puchar Tymbarku pod patronatem PZPN. 

    Nasi chłopcy zajęli IV miejsce przegrywając miejsce na podium tylko różnicą bramkową.

    Wyniki:

    SP Książnice - SP Bilczyce 0:2

    SP Książnice - SP Gdów 0:7

    SP Książnce - SP Winiary 3:2 (bramki: 2x Boguta P, 1x Kwinta C.)

    SP Książnice - SP Szczytniki 0:0

    SP Książnice - SP Jaroszówka 1:0 (bramka Kwinta C.)

  • Noc w szkole klasy 8

    W nocy z 14/15 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy ósmej po raz ostatni nocowali w szkole, z którą za niedługo pożegnają się na zawsze. Wspólnie spędzone chwile były okazją do rywalizacji poprzez integracyjne zabawy grupowe, escape room oraz zajęcia sportowe na sali gimnastycznej. Wszystko to umilały smakołyki w formie pizzy i gofrów z bitą śmietaną. Uczniowie wykorzystali te chwile również do długich rozmów, podczas których stwierdzili, że trochę żal im opuszczać mury naszej szkoły….Było smacznie, zabawnie, ciekawie i przyjemnie.

  • Cyrk w naszej szkole!

  • Gminne Wiosenne biegi przełajowe

    13 kwietnia na zarabiu odbyły się gminne wiosenne biegi przełajowe. 

    Wyniki naszych uczniów:

    Igrzyska Młodzieży Szkolnej: Chłopcy 3 miejsce

    Igrzyska Dzieci Dziewczęta Starsze: 3 miejsce

    Igrzyska Dzieci Chłopcy młodsi: 3 miejsce (najlepszy Kacper Martyka zajął wysokie 6 miejsce indywidualnie)

     

  • Stop zmianom klimatycznym

    W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi na lekcjach przyrody oraz geografii uczniowie mieli możliwość zapoznania się z konsekwencjami zmian klimatu na świecie i w najbliższym otoczeniu. Zapoznali się z problematyką smogu, odnawialnymi źródłami energii, świadomą konsumpcją. Działania te zaowocowały stworzeniem ciekawych plakatów przez uczniów, którzy zastosowali różnorodne techniki plastyczne oraz długopisy 3D. Najciekawsze prace zostały przesłane do Fundacji „ Nowa Szkoła”, gdzie będą brać udział w konkursie, który objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie

  • Zebraliśmy prawie 2,5 tony makulatury !

    Przed świętami w naszej szkole odbyła się zbiórka makulatury na której udało się zebrać prawie 2,5 tony !

    Poniżej przedstawiamy wyniki :

    Klasa 0 – 30 kg.

    KLASA 1- 28,2 kg.

    KLASA 2-  67 kg.

    KLASA 3-  559,9 kg.

    KLASA IV- 125.5 kg.

    KLASA V- 1361,9 kg.

    KLASA VI- 37 kg.

    KLASA VII-95,1 kg.

    KLASA VIII- 77,8 kg.

     

    Indywidualnie:

    Julia Lech- 897, 5 kg

    Kornelia Radulska-Rzeszot- 252,5 kg

    Arkadiusz Smaga- 205,70 kg

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi w Książnicach
    Książnice191

    32-420 Gdów
  • tel.: 12 251 92 62

    fax: 12 251 92 62

Galeria zdjęć